Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Fundacja PETRA Senior – Ogólnopolski Dzień Opiekuna

12.2.2024

Plakat w kolorze jasnoniebieskim z kawą w filiżance na podstawceW Polsce jest obecnie ponad pół miliona osób żyjących z demencją, a ich choroba ma wpływ na przynajmniej tyle samo osób pełniących rolę opiekunów. 12 lutego jest Ogólnopolski Dzień Opiekuna, z tej okazji Fundacja PETRA Senior zaprasza na spotkanie „kawiarenki wsparcia” dla opiekunów.

Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Opiekuna ma na celu zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby opiekunów, docenienie i podkreślenie ich niezastąpionej roli w chorobie bliskiego i ich ogromnego znaczenia dla społeczeństwa.

  • 12 lutego, godz. 16.00
  • miejsce: ul. Poznańska 19
  • wstęp wolny

Niesamodzielność seniora zawsze powoduje konieczność wspierania go przez inne osoby, głównie najbliższych członków rodziny, w różnych sferach życia. Wsparcie to dotyczy nawet najbardziej podstawowych czynności życia codziennego, a w miarę postępu choroby także potrzeb fizjologicznych. Wraz z pogłębianiem się niesamodzielności opieka nad seniorem wymaga nawet całodobowej gotowości do świadczenia opieki. Każdego roku opiekunowie rodzinni poświęcają swoim bliskim żyjącym z demencją 133 miliardy godzin, co odpowiada wkładowi pracy 67 milionów pracowników zatrudnionych na cały etat.

Szczegóły: