Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grudniowe Ósemki: program wydarzeń w Teatrze Ósmego Dnia

14.12.2023

Grafika artykułu: Na szarym tle szare profile ludzkie, na każdym z nich czarne i czerwone pole zakrywające oczy i usta - ma przypominać cyfrę osiem. Po prawej stronie, wzdłuż krótkiego brzegu grafiki szary napis: "Teatr Ósmego Dnia". Teatr Ósmego Dnia zaprasza w grudniu na kolejne spektakle i wydarzenia artystyczne, które nie boją się poruszyć żadnego tematu. Na niektóre wydarzenia bilety dla seniorów w cenie 10 zł.

Harmonogram grudniowych wydarzeń:

15-16 grudnia, godz. 19.00

premiera spektaklu „Kapral w Kościółku”

  • bilety senioralne: 10 zł

Spektakl spowiedź. Spektakl wy-powiedź. Spektakl wyrzut. Niekoniecznie sumienia. Spektakl offowy do bólu. I bolesny aż po śmiech. Niekoniecznie pusty.

17 grudnia, godz. 19.00

koncert „Stany Mieszane”

  • bilety: 40 zł

„Stany Mieszane” to dzieło oparte na własnych tekstach, wybranych utworach z poezji Białoszewskiego, Kofty, Tuwima i Osieckiej oraz fragmentach pochodzących ze zbiorów Marii Janion. To opowieść o tym, jak wiele emocjonalnych stanów, sprzeczności, skrajnych kondycji i pozornie wykluczających się życiowych strategii może pomieścić jeden człowiek. Potencjał i absurd ludzkiego charakteru, zabawa stanami, balansowanie między różnymi obliczami.

29 grudnia, godz. 19.00

czytanie performatywne „Historie rodzin tęczowych”

  • bilety senioralne: 10 zł

„Historie rodzin tęczowych”, w czasie którego artyści chcą oddać głos prawdziwym osobom, które wciąż zbyt często muszą milczeć z obawy o swoich bliskich lub przed nimi.

Szczegóły: