Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informujący o wydarzeniach w ramach Festiwalu "Czas na Teatr", po prawej stronie znajduje się spis wydarzeń, na dole plakatu logotypy partnerów.Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprasza na II edycję Festiwalu „Czas na Teatr”, która odbędzie się w dniach od 28 września do 9 października. Festiwal „Czas na Teatr” to 12 dni, podczas których na poznańskich scenach zagoszczą topowe polskie teatry, dwie produkcje niemieckie i dwie z udziałem ukraińskich artystów. Spektaklom będą towarzyszyły dodatkowe wydarzenia, a wśród nich koncerty, pokazy filmowe, konferencje oraz spektakle poznańskich teatrów. 

W ramach tegorocznego „Czasu na Teatr” będzie można zobaczyć między innymi komediowy tytuł o Krzysztofie Krawczyku „Chciałem być” (Teatr Powszechny w Łodzi), ciepły, pełen baśniowego uroku spektakl „Wyspa” ze szkocką muzyką tworzoną na żywo (Teatr Kameralny w Bydgoszczy) czy obsypaną nagrodami i znakomitymi recenzjami produkcję opowiadającą o upadku komunizmu – „1989” (Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdański Teatr Szekspirowski).

Jednym z najważniejszych wydarzeń tej edycji będzie Gala Musicalowa, podczas której artyści z całej Polski wykonają piosenki m.in.
z „SIX”, „Miss Saigon”, „Deszczowej piosenki”, „Pilotów”, „Pretty Woman”, „Złap mnie, jeśli potrafisz” czy „Something Rotten”.

Wśród innych atrakcji festiwalu znajdą się koncerty „Waits 2022” Konrada Imieli i Adama Skrzypka oraz „W tonacji życia. Piosenki Johna Bucchino” Teatru Muzycznego w Poznaniu, a podczas koncertu otwierającego festiwal wystąpi Ars Latrans Orchestra.

Wydarzenia będą odbywały się w Auli Artis, Teatrze Muzycznym w Poznaniu, Polskim Teatrze Tańca, Blue Note Jazz Club oraz Kinie
Pałacowym. Więcej na temat festiwalu oraz wszystkich jego atrakcji można przeczytać na stronie internetowej:

Szczegóły: