Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum na zielonym tle biały napis: "Palmiarnia Poznańska, IV Poznańskie Dni Sukulentów, poniżej na białych polach informacje szczegółowe o wydarzeniu, dookoła rysunki różnych kwiatów.

Poznańska Palmiarnia zaprasza na IV Poznańskie Dni Sukulentów, które odbędą się w terminie od 17 czerwca do 2 lipca w Pawilonie III. Tematem tegorocznej edycji będzie siew i pielęgnacja kaktusów. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.

W czasie trwania wydarzenia zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt gatunków i odmian kaktusów i innych sukulentów pochodzących z dwóch kolekcji – Piotra Marcolli oraz Gerarda Kowalskiego. Wiele z nich zostało wyhodowanych przez kolekcjonerów „od małego” poprzez siew nasion. Obserwowali ich kiełkowanie, wzrost, reakcję na zmienne warunki i wreszcie kwitnienie.

Właśnie siew i pielęgnacja kaktusów będą tematem przewodnim tegorocznej wystawy. Od niego bowiem wielu przyszłych entuzjastów zaczęło swoją przygodę z tymi pięknymi roślinami i „złapało” kaktusowego bakcyla. Organizatorzy pokażą, jak prawidłowo wysiać i opiekować się siewkami i później dorosłymi roślinami. Będzie okazja do tego, aby zasięgnąć porad uprawowych u wystawców oraz wziąć udział w pokazach szczepienia, siewu i przesadzania roślin.

Pokazy będą odbywać się w soboty (17 czerwca, 24 czerwca, 1 lipca) i w niedziele (18 czerwca, 25 czerwca, 2 lipca) w godzinach: 11.00 – pokaz szczepienia, 13.00 – pokaz siewu, 15.00 – pokaz przesadzania. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin, a także zestawów wysiewowych, które mogą być początkiem wielkiej przygody.

Wstęp w cenie biletu do Palmiarni: normalny 16 zł, ulgowy 12 zł. W ramach akcji „Wtorki dla Seniora” osoby powyżej 60. roku życia mogą zakupić bilet do Palmiarni w promocyjnej cenie 4 zł.

Szczegóły: