Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

„Jeżyce w sztambuchu” – warsztaty i spotkania dla seniorów

21.9.2022

Grafika artykułu: W centrum stara księga, obok niej kałamarz, na niej okulary. Na dole logotypy organizatorów i partnerów wydarzenia. Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza seniorów kochających historię, a zwłaszcza dzieje poznańskich Jeżyc na dwa spotkania  z cyklu „Jeżyce w sztambuchu”.

6 października o godz. 17.00 w Jeżyckim Centrum Kultury na ul. Jackowskiego 5/7 odbędzie się warsztat dziennikarski, który poprowadzi Anna Dolska, redaktorka naczelna gazety My60+ (spotkanie dedykowane jest 15-osobowej grupie seniorów). Uczestnicy będą mieli możliwość opanowania sztuki dziennikarskiej i praktycznego jej wykorzystania podczas pisania swoich wspomnień dotyczących życia codziennego na Jeżycach. Udoskonalą sprawność językową, rozbudzą swoją kreatywność i poczucie tożsamości lokalnej. Najciekawsze teksty zostaną nagrodzone i opublikowane w czasopiśmie My60+, a także w „Panoramie Wielkopolskiej Kultury” wydawanej przez wojewódzką bibliotekę.  

Warsztat historyczny poświęcony historii Jeżyc poprowadzi Marek Rezler – regionalista, autor wielu publikacji poświęconych Wielkopolsce. Spotkanie odbędzie się 20 października o godz. 17.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu przy ul. Prusa 3. Uczestnicy będą mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy o fakty historyczne związane z Poznaniem i historią Jeżyc. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 61 664 08 50.

Cykl spotkań pt. „Jeżyce w sztambuchu” stanowi część projektu „Jeżyce literacki fyrtel Poznania”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły: