Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie dla seniorów na temat dokarmiania ptaków

03.2.2023

Grafika artykułu: W centrum, na białym tle niebieski napis: "Odlotowe ferie", pod nim szczegóły na temat spotkania oraz logotyp Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Wokół napisów wizerunki ptaków różnych gatunków. Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego serdecznie zaprasza seniorów do udziału w wydarzeniu w ramach kampanii „Odlotowe ferie”. Uczestniczki i uczestnicy spotkania będą rozmawiać o bezpiecznym i odpowiedzialnym dokarmianiu ptaków oraz o zimowych obserwacjach.

Organizatorzy opowiedzą o najważniejszych zasadach dokarmiania, co wyłożyć w karmniku dla naszych skrzydlatych sąsiadów, jakie rodzaje karmników są najlepsze oraz jakie gatunki ptaków mogą odwiedzić naszą stołówkę. Dla uczestniczek i uczestników spotkania przewidziano ulotki ze zbiorem najważniejszych informacji oraz symboliczne upominki zawierające pokarm dla ptaków.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 lutego o godz. 11.00 w salce konferencyjnej przy ul. Piekary 17 w Poznaniu (I piętro). Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy: Zespół ds. Edukacji, tel. 61 655 46 57, 61 655 46 55.