Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kawiarenka Wsparcia Fundacji PETRA Senior

04.9.2023

Grafika artykułu: na błękitnym tle w centrum niebieska filiżanka na talerzyku z lotu ptaka, powyżej napis: "Zapraszamy do kawiarenki", pod filiżanką informacje szczegółowe o spotkaniu.

Kawiarenka Wsparcia dedykowana jest opiekunom osób zależnych – to przestrzeń do rozmów o emocjach i doświadczeniach związanych ze sprawowaniem takiej opieki. Projekt realizuje Fundacja PETRA senior.

Kolejne spotkanie grupy wsparcia odbędzie się 11 września o godz. 16.00 w siedzibie Fundacji przy ul. Poznańskiej 19 w Poznaniu. Na spotkania może przyjść każdy zainteresowany – nie obowiązują zapisy.

Po kawiarence, o godz. 18.00 odbędzie się kolejne spotkanie edukacyjne z serii warsztatów „Jak zapewnić dobrą opiekę osobie starszej niesamodzielnej”. Tym razem warsztat poprowadzi gerontolożka i terapeutka – Anna Maria Majchrzycka. Podczas warsztatów będzie się można dowiedzieć m.in tego:

  • jak zapewnić seniorowi zajęcie dostosowane do jego potrzeb i możliwości,
  • jak reagować na wybrane trudne zachowania podopiecznego, np. powtarzające się pytania, próba wyjścia do „swojego” domu.

Więcej na ten temat:

Zadania Senioralny Dom Krótkiego Pobytu PETRA oraz „Jak zapewnić dobrą opiekę osobie starszej niesamodzielnej – warsztaty edukacyjne dla opiekunów nieformalnych osób starszych” są finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: