Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w kwietniu

22.3.2024
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram kwietniowych projekcji:

2 kwietnia, godz. 11.00 oraz 4 kwietnia, godz. 18.00

  • „Bękart”, czas trwania 2 godziny, 7 minut

Jest 1755 rok. Ludvig to tytułowy bękart, były żołnierz, który marzy o tytule szlacheckim. Aby go zdobyć, wyrusza na podbój nowych ziem. Na drodze staje mu szlachcic Frederik, który uważa tę ziemię za swoją i nie zamierza jej oddać. Do Ludviga dołącza małżeństwo — Ann Barbara z mężem, którzy uciekli z dworu brutalnego szlachcica. Szlachcic postanawia się zemścić.

9 kwietnia, godz. 11.00 oraz 11 kwietnia, godz. 18.00

  • „Bracia ze stali”, czas trwania 2 godziny, 12 minut

Historia rodziny sportowców. Surowy ojciec trenuje czterech synów do zawodów we wrestlingu. Marzy, by osiągnęli w sporcie to, czego on sam nie zdołał. Brutalne treningi i ogromna presja psują relacje między braćmi. Na rodzinę spadają coraz to nowe nieszczęścia. Czy uda im się przełamać złą passę?

16 kwietnia, godz. 11.00 oraz 18 kwietnia, godz. 18.00

  • „Anatomia upadku” czas trwania 2 godziny, 30 minut

Trzyosobowa rodzina mieszka we francuskich Alpach, otoczona zaśnieżonymi szczytami. Pewnego dnia ich szczęście przerywa tragiczne zdarzenie. Syn znajduje na śniegu martwego ojca. Nie wiadomo, co się wydarzyło, brakuje dowodów, brakuje świadków. O zabicie męża zostaje oskarżona żona — znana pisarka. Pytanie jest oczywiste i brzmi: czy to zrobiła?

23 kwietnia, godz. 11.00 oraz 25 kwietnia, godz. 18.00

  • „Club Zero” czas trwania 1 godzina, 50 minut

Pani Novak jest nauczycielką w prywatnej szkole. Uczy o zdrowym żywieniu i zachęca do eksperymentów z jedzeniem. Jej uczniowie podejmują coraz bardziej niebezpieczne próby. Ufają nauczycielce i pragną być częścią społeczności.

30 kwietnia, godz. 11.00

  • „Strefa interesów” czas trwania 1 godzina, 46 minut

Rudolf wraz z żoną Hedwig oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w dużym, lśniącym czystością domu z ogrodem. Wiodą bardzo przyjemne życie. Tyle że zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy. Czasem słychać rozpaczliwe krzyki. To dlatego, że mieszkają tuż obok obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Rudolf jest jego komendantem.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse we wtorki odbywają się w Sali nr 1 Kina Pałacowego, a seanse w czwartki w Sali nr 2.

Szczegóły: