Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy w maju

27.4.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram majowych projekcji:

2 maja, godz. 11.00 oraz 4 maja, godz. 18.00

  • „Niebezpieczni dżentelmeni”, reż. Maciej Kowalski, czas trwania: 1 godzina 47 minut

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski, cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się z kacem po całonocnej imprezie. W jednym z pokoi na podłodze znajdują zwłoki nieznanego mężczyzny, a Zakopane staje się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani są gangsterzy, artyści i politycy.

9 maja, godz. 11.00 oraz 11 maja, godz. 18.00

  • „Aftersun”, reż. Charlotte Wells, czas trwania: 1 godzina 38 minut

Młody ojciec Calum wyjeżdża z córką Sophie do tureckiego kurortu. Wspólne wakacje zbliżają ich do siebie jak nigdy dotąd. Poruszający film, który zachwycił krytyków, wyróżniony BAFTA za reżyserię i Oscarem dla najlepszego aktora pierwszoplanowego.

16 maja, godz. 11.00 oraz 18 maja, godz. 18.00

  • „Bezmiar”, reż. Emanuele Crialesego, czas trwania: 1 godzina 34 minuty

Opowieść o młodej rodzinie, która zmuszona jest odnaleźć się w nowym miejscu, wyjątkowej więzi matki z dziećmi i poszukiwaniu własnej tożsamości. Do tego zachwycający Rzym lat siedemdziesiątych i Penélope Cruz w roli głównej.

23 maja, godz. 11.00 oraz 25 maja, godz. 18.00

  • „W gorsecie”, reż. Marie Kreutzer, czas trwania: 1 godzina, 53 minuty

Cesarzowa Sisi kończy czterdzieści lat i wyrusza w wielką podróż po Europie, by spotkać się z dawnymi przyjaciółmi. Jej próby urozmaicenia codzienności wywołują powszechne zgorszenie i szok. Czy Sisi znajdzie sposób na to, by mogła żyć tak, jak naprawdę chce?

Po czwartkowym pokazie (25 maja) odbędzie się spotkanie na temat Muzeum Historii Kobiet z Agnieszką Jankowiak-Maik.

30 maja, godz. 11.00

  • „Houria”, reż. Mounii Meddour, czas trwania: 1 godzina 44 minuty

Uzdolniona tancerka Houria marzy, by występować w Algierskim Balecie Narodowym. Pewnego dnia zostaje napadnięta i w ciężkim stanie trafia do szpitala, gdzie będzie musiała stoczyć walkę o swoje marzenia. Odnajduje spełnienie w dzieleniu się swoją pasją z innymi kobietami po traumach.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse odbywają się w Sali nr 2 Kina Pałacowego, które znajduje się w CK Zamek przy ul. Św. Marcina.

Szczegóły: