Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kino bez barier – pokazy we wrześniu

31.8.2023
Grafika artykułu: zdjęcie przedstawia salę kinową. W tle na białym ekranie napis" Witamy na pokazie Kina bez barier". Kilka osób siedzi przy dwóch stolikach, zwróceni są w stronę wyświetlanego napisu.
Fot. Barbara Sinica

„Kino bez barier” to repertuarowe dostępne pokazy filmowe odbywające się w Kinie Pałacowym. We wtorki o godz. 11.00 dostępne są filmy z audiodeskrypcją i napisami w języku polskim. Z kolei w czwartki o godz. 18.00 filmy z audiodeskrypcją, napisami w języku polskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Harmonogram wrześniowych projekcji:

5 września, godz. 11.00 oraz 7 września, godz. 18.00

  • „Cicha ziemia”, reż. Agnieszka Woszczyńska, czas trwania: 1 godzina 53 minut

Anna i Adam wynajmują wakacyjny dom na słonecznej włoskiej wyspie. Na miejscu okazuje się, że wymarzona willa nie spełnia ich oczekiwań, a wyspa boryka się z brakiem wody. Obecność wynajętego do naprawy basenu robotnika rozpocznie nieoczekiwany łańcuch niepokojących zdarzeń. W pozornie zgodnym małżeństwie do głosu dojdą mroczne instynkty i głęboko skrywane emocje.

12 września, godz. 11.00 oraz 14 września, godz. 18.00

  • „Świat po pracy”, reż. Erik Gandini, czas trwania: 1 godzina 21 minut

Wiele zmieniło się od czasu, gdy grupa purytańskich księży wynalazła w XVII wieku pojęcie etyki pracy. W XXI wieku samo pojęcie „pracy” pod wieloma względami się rozpada. To idealna sytuacja dla szwedzkiego mistrza kina dokumentalnego Erika Gandiniego, który podróżuje po całym świecie i wnikliwie, z egzystencjalnym humorem bada, co oznacza dziś słowo „pracy” i czy w ogóle ma ono jeszcze dla nas jakieś znaczenie.

19 września, godz. 11.00 oraz 21 września, godz. 18.00

  • „Duch śniegów”, reż. Marie Amiguet, Vincent Munier, czas trwania: 1 godzina 32 minuty

Kojąca wędrówka po magicznym królestwie, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna.

26 września, godz. 11.00 oraz 28 września, godz. 18.00

  • „Rozumiemy się bez słów”, reż. Erica Lartigau, czas trwania: 1 godzina, 40 minuty

Szesnastoletnia Paula, córka głuchoniemych rodziców, za namową nauczyciela muzyki decyduje się wziąć udział w konkursie wokalnym.

Rezerwacja i zakup biletów na seanse

Rezerwacji biletów można dokonać w kasie CK Zamek lub pod numerem tel. 61 64 65 260. Kasa jest czynna codziennie w godz. 10.00–21.00. Kupić bilety można natomiast na stronie internetowej Kina Pałacowego lub w kasie CK Zamek. Bilety na seanse kosztują 5 zł. Liczba miejsc na pokazach jest ograniczona.

Seanse we wtorki odbywają się w Sali nr 1 Kina Pałacowego, a seanse w czwartki w Sali nr 2.

Szczegóły: