Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Kolejna edycja Poznańskiej Debaty o Języku

25.1.2024
Grafika artykułu: trzech mężczyzn i kobieta siedzą przy stolikach. Dwoje z nich rozmawia ze sobą. W tle ekran informacyjny.
Fot. UMP

21 lutego – w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego – w CK Zamek o języku w debacie publicznej rozmawiać będą: prof. dr hab. Renata Przybylska – językoznawczyni, prof. dr hab. Waldemar Kuligowski – antropolog kulturowy, oraz prof. dr hab. Ryszard Piotrowski – prawnik.

Spotkanie obędzie się pod hasłem „Język w debacie publicznej. Wolność i jej granice”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. To już ósma edycja Poznańskiej Debaty o Języku im. prof. Tadeusza Zgółki, podczas której wybitni eksperci, reprezentujący różne środowiska, dyskutują o aktualnych tematach związanych z językiem polskim. Organizatorami wydarzenia są Miasto Poznań i Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN. W ramach tegorocznej odsłony uczestnicy poruszą temat języka w debacie publicznej. Będą dyskutować między innymi o wolności słowa i jej granicach, sposobach komunikowania się w dyskursie publicznym i zmianach w publicznych zwyczajach nie tylko językowych. Debatę moderował będzie dziennikarz Bartek Chaciński. Spotkanie odbędzie się w środę, 21 lutego, o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek. Złożą się na nie dwie części – dyskusja panelistów oraz rozmowa ze zgromadzoną w sali publicznością. Wstęp na debatę jest bezpłatny, ale obowiązują wejściówki, które można odebrać w kasie CK Zamek od 5 lutego. Istnieje także możliwość telefonicznej rezerwacji biletów – również od 5 lutego – pod numerem tel. 61 64 65 260 (codziennie w godz. 10.00-21.00).  Liczba miejsc jest ograniczona.