Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Koncert Andrzeja Rybińskiego i laureatów warsztatów wokalnych

12.10.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, po lewej stronie zdjęcie Andrzeja Rybińskiego, w centrum na czarnym białe napisy informujące o koncercie.Jeżyckie Centrum Kultury zaprasza na koncert Andrzeja Rybińskiego i laureatów warsztatów wokalnych „Młodzi Zdolni i Mistrzowie”, który odbędzie się 20 października o godz. 18.00. Obowiązują bezpłatne wejściówki.

Andrzej Rybiński urodził się 30 października 1949 roku w Łodzi. Wybitny polski piosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją. W 1983 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki takie jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem. Andrzej Rybiński koncertował w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Popularność zdobyła również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. w 2011 roku została wydana kolejna płyta artysty „Całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

Wydarzenie odbędzie się w World Trade Center Poznań przy ul. Bukowskiej 12. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jednak odebrać bezpłatne wejściówki w Jeżyckim Centrum Kultury (ul. Jackowskiego 5-7). Liczba miejsc ograniczona.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Szczegóły: