Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: w centrum grafiki róża wiatrów, nad nią biały napis: "Lato z Estradą, 29.06-2.09", poniżej napis: "Podróże po kulturze: kierunek południe", dookoła kolorowe postacie w kapeluszach, wokół ramki brązowe liście.
Grafika: Anna Rudak

Kolejna edycja Lata z Estradą odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 września pod hasłem „Podróże po kulturze: kierunek południe”. W programie zaplanowano m.in. rozmaite koncerty, spektakle, warsztaty czy grę miejską. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Podczas 11 tygodni na 14 osiedlach odbędzie się 90 bezpłatnych plenerowych wydarzeń kulturalnych. W programie m.in. koncerty, spotkania, warsztaty, kino oraz teatr. Nie zabraknie premierowego spektaklu dla dzieci o podróży pociągiem kilku warzyw do Włoch pt. „Włoszczyzna”. W ramach tegorocznej edycji powstanie także animowane słuchowisko oraz familijna książeczka.

Podczas Lata z Estradą będzie można wziąć udział w grze miejskiej. W przewodnikach z programem będzie można też zbierać osiedlowe pieczątki, po zebraniu dziesięciu takich pieczątek – odebrać limitowany, pozłacany plakat Lata z Estradą, który zaprojektowała ilustratorka Anna Rudak.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń z podziałem na dzielnice:

Program Lata z Estradą w wersji PDF:

Szczegóły: