Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Jesienny czas w Bibliotece zapowiada się bardzo ciekawie. W programie wydarzeń inspirujące rozmowy, tematyczne oprowadzania. Część wydarzeń dostępna będzie w wersji online.

Grafika promujący wystawę „Vademecum Norwida. Rozplątywanie”. W centrum , na kremowym tle widać dwie ręce, pomiędzy palcami rąk zaplatany czerwony sznurek. Poniżej szczegółowe informacje na temat wystawy oraz logotypy organizatorów. 

Harmonogram wydarzeń:

4 listopada, godz. 18.00, wydarzenie online

Spotkanie z podróżnikiem Łukasz Superganem w ramach cyklu „Mól w sieci 2” (transmisja na żywo na bibliotecznym Facebooku).

10 listopada, godz. 18.00, wydarzenie online

Rozmowa „By najmniej błędów w polszczyźnie”

Jaki błąd językowy jest najczęstszy? Co sprawia największy problem użytkownikom języka? (transmisja na żywo na bibliotecznym Facebooku).

18 listopada, godz. 18.00, wydarzenie online

Spotkanie z kolejarzem Marcinem Antoszem w ramach cyklu „Mól w sieci2”

Najpopularniejszy maszynista w Polsce i bloger podzieli się wiedzą o kulisach pracy na kolei (transmisja na żywo na bibliotecznym Facebooku).

20 listopada, godz. 12.30

„Gdy uchylają się drzwi do niepodległości”

Spotkanie na temat literackiej twórczości Henryka Sienkiewicza sprzeciwiającej się działalności zaborców (miejsce: Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza, Stary Rynek 84, obowiązują zapisy: tel. 61 852 89 71, udział bezpłatny).

24 listopada, godz. 16.30

„W kuluarach – artyści, urzędnicy i politycy w życiu Iłły”

Oprowadzanie tematyczne po Mieszkaniu-Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny i opowieść o życiu towarzyskim poetki (miejsce: ul. Gajowa 4, obowiązują zapisy: tel. 61 852 89 71).

25 listopada, godz. 18.00 

XXXI Spotkanie z Arcydziełem

Poświęcone przechowywanemu w zbiorach Biblioteki rękopisowi z XVI w. „Regestrum capitale salinarum Bochensium” (miejsce: czytelnia Biblioteki Raczyńskich, wstęp wolny).

Do 26 listopada w Galerii Atanazego (al. Marcinkowskiego 23) nadal dostępna będzie wystawa „Vademecum Norwida. Rozplątywanie”. Niejasna i mglista twórczość Cypriana Kamila Norwida sprawiała trudność jemu współczesnym, sprawia trudność również dzisiaj. Wystawa próbuje pokazać artystę przez pojęcia, które, ułożone w odpowiednim szyku, tworzą hasło: „Vademecum Norwida”. Pokazuje też, co łączy Norwida z polską piosenką i popkulturą. Wstęp bezpłatny, wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00, soboty w godz. 10.00-16.00 (wejście przez Bibliotekę dla dzieci, szczegóły: tel. 61 885 89 02).