Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, po lewej stronie zdjęcie różnych potraw w miskach, po prawej stronie napis: "Kuchnie Świata, czyli porozmawiajmy o przyprawach" oraz szczegóły dotyczące wydarzenia.

W listopadzie Fundacja Serdecznik oraz Projekt Fifna zapraszają seniorki i seniorów do rozwijania swoich pasji i zdobywania nowych umiejętności oraz wiedzy. W programie m.in. spotkania literackie, kulinarne, brydż czy konsultacje informatyczne.

Spotkania dla seniorów odbywają się w siedzibie Projektu Fifna, przy ul. Sienkiewicza 20a (wejście z ulicy). Lokal znajduje się na poziomie zerowym i jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnością ruchową (toaleta nie jest przystosowana).

Uwaga!

Spotkania są płatne, koszt udziału to 5 zł od osoby (nie dotyczy Twojego Wieczoru Autorskiego oraz konsultacji informatycznych). Na spotkania nie obowiązują zapisy. Więcej informacji można uzyskać u Błażeja: tel. 533 488 550 (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00).

Harmonogram listopadowych spotkań:

Ćwiczymy głowę – zabawy słowem

  • 13 listopada, godz. 11.00

To propozycja dla tych, którzy mają ochotę pobawić się słowem. W trakcie spotkań prowadzonych w formie warsztatu każdy z uczestników będzie mógł się przekonać o bogactwie języka polskiego, a także być może stworzyć swój pierwszy utwór literacki. Wszystko w lekkiej i zabawnej formie, która nie wymaga doświadczenia literackiego. Tytuł trzeciego spotkania: „Słowo za słowo”.

Zagrajmy w brydża

  • 13, 20, 27 listopada, godz. 11.00

To nowa propozycja dla seniorów i seniorek! W każdy poniedziałek miesiąca jest okazja do tego, aby o godz. 11.00 spotkać się na grze w brydża. Nie są konieczne zapisy, organizatorzy nie gwarantują kompletnych „czwórek” do brydża.

Gra-my! – nie tylko planszówki

  • 20 listopada, godz. 11.00

Propozycja dla osób, które chcą spędzić czas w towarzystwie innych osób lubiących gry planszowe. Można przyjść ze swoją ekipą i namawiać do zagrania w ulubioną grę, można przyjść i skorzystać z przygotowanych propozycji — na początek scrabble, rummikub, quizy i gry karciane.

Twój Wieczór Autorski

  • 25 listopada, godz. 16.00

W trakcie spotkań w ramach Twojego Wieczoru Autorskiego seniorki i seniorzy mogą prezentować swoje utwory literackie.

Sztuczki w kuchni – zdradzamy tajemnice

  • 27 listopada, godz. 11.00

Kolejne spotkanie w ramach tego cyklu poświęcone będzie omówieniu roli przypraw w kuchniach świata. Nie jest to forma wykładu, a swobodnej wymiany doświadczeń i umiejętności.

Konsultacje informatyczne

  • środy: 15, 22, 29 listopada, od godz. 9.00

Spotkania dla osób mających problem z obsługą laptopa lub smartfona. Odbywają się one w formule „jeden na jeden”, prowadzący pomoże rozwiać wątpliwości związane z nowoczesną technologią. Na spotkanie należy wcześniej się umówić i zabrać swój sprzęt wraz z ładowarką. Nie jest to kurs komputerowy, prowadzący nie udziela porad technicznych oraz związanych ze sprzętem Apple.

Szczegóły: