Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Majowa Gazeta Senior jest już dostępna!

27.4.2023

Majowy numer Gazety Senior otwiera rozmowa z Kamilem Barczykiem, dyrektorem Szpitala św. Łukasza w Bolesławcu, który opowiedział o budowanym Osiedlu Senioralnym Boleslavia. Azyl dla seniorów z gwarancją szpitala to pod wieloma względami wyjątkowa propozycja. Tekst odpowiada m.in. na pytania o to, jakie wsparcie może uzyskać senior w takim miejscu, a także czym różni się osiedle senioralne od innych form wsparcia.

Grafika artykułu: Zrzut pierwszej strony majowej Gazety Senior. Na górze szaro-czerwony tytuł miesięcznika, pod nim tytuły wybranych artykułów, w tle zdjęcie Kamila Barczyka.

Gazeta z tematów finansowych wzięła pod lupę projekt ustawy o 14. emeryturze. Informuje, co konkretnie zawiera i czy rozwiązania są korzystne. Zawiera także wstępną prognozę wysokości emerytur po waloryzacji w 2024 i 2025 roku. Sanatorium to gorący temat z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze potwierdza się, że kolejka do sanatorium w tym roku jest krótsza. Sprawdzono, ile wynosi czas oczekiwania w poszczególnych województwach. Po drugie, dlatego że zbliża się planowana na 1 stycznia 2024 roku reforma lecznictwa sanatoryjnego.

Startuje akcja „Senior/ka miesiąca”. W kolejnych wydaniach Gazeta Senior przedstawi seniorki i seniorów, którzy realizują się w modelingu, reklamie, filmie. Opowie o silversach, którzy odnoszą sukcesy w branży do niedawna zarezerwowanej wyłącznie dla młodych. Na koniec roku spośród wszystkich kandydatów czytelnicy w drodze głosowania wybiorą seniora lub seniorkę roku.

Gazeta informuje też o ważnych zmianach w prawie, które wywalczyło Ogólnopolskie Porozumienie o Współpracy Rad Seniorów. Podpowiada również, w czym pomocne może być poświadczenia notarialne, oraz jakie zmiany szykują się w prawie pogrzebowym w związku z największą od lat nowelizacją.

Elektroniczne wydanie gazety znaleźć można tutaj:

Więcej informacji znaleźć można na stronie Gazety Senior.

Kolejny numer Gazety Senior ukaże się 31 maja.