Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Międzynarodowy Dzień Teatru z Katarzyną Dąbrowską i Danutą Rinn

12.3.2024

Logo Domu Kultury "Jędruś". Przedstawia słońce w lewym rogu w kolorze żółtym i pomarańczowym. Na białym tle duży napis "Jędruś", a pod nim "Dom Kultury"Dom Kultury „Jędruś” zaprasza na wydarzenie pełne klasy, wdzięku, znakomitego aktorstwa oraz perfekcyjnej muzyki i śpiewu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru z koncertem pt. 13 randek DaNuty – Rinn piosenki o miłości, wystąpi Katarzyna Dąbrowska.

Danuta Rinn była wszechstronnie wykształcona muzycznie, a łatwość, z jaką śpiewała arcytrudne kompozycje, lekkość i wdzięk jej swingowania to pułapka dla tych, którzy próbują się z jej piosenkami mierzyć. Niewiele współczesnych wokalistek posiada możliwości wokalne odpowiadające poziomowi trudności tego materiału. Jedną z nielicznych jest jednak Katarzyna Dąbrowska, której oryginalna barwa głosu, nadaje znanym i lubianym piosenkom Rinn zupełnie nowego brzmienia.

Występ Katarzyny Dąbrowskiej:

  • 24 marca, godz. 18.00
  • miejsce: Dom Kultury „Jędruś”, os. Armii Krajowej 101
  • bilety: 45 zł

13 wybranych do programu utworów stało się pretekstem do snucia rozważań o miłości. Skąd wziąć potencjalnych partnerów i partnerki? Dokąd iść na randkę, w co się ubrać, co jeść? Jak o związek dbać, jak go utrzymać? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedzi w spektaklu „13 randek DaNuty”. Będzie można nauczyć się przyjmować komplementy i poznać sekret bezbolesnego rozstawania się z partnerami „nierokującymi” za pomocą dedykowanej poezji.

Jednak głównym celem jest jednak posłuchanie świetnych, świeżo i energetycznie brzmiących piosenek jednej z największych polskich wokalistek wszech czasów, Danuty Rinn, w wykonaniu zjawiskowej Katarzyny Dąbrowskiej. Piosenki, jakie będzie można usłyszeć podczas koncertu to m.in.: „Gdzie Ci mężczyźni”, „Polska baba”, „Sposób na panów”, czy „Jerzy Blues”. Katarzynie Dąbrowskiej będzie akompaniować na pianie Urszula Borkowska.

Bilety w cenie 45 zł do nabycia w Dom Kultury „Na Skarpie”, Dom Kultury „Jagiellonka”, Klub „Cybinka”, Dom Kultury „Jędruś”, Dom Kultury „Orle Gniazdo”, Dom Kultury „Jubilat”, Dom Kultury „Polan Sto”, Dom Kultury „Na Pięterku” i Placówki Kulturalne „Na Rusa” (Klub Olimp — os. Rusa 67).

Szczegóły: