Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu znajdują się dwie seniorki, siedzą na ławce w parku tyłem do obiektywu.
Fot. UMP

Rozpoczął się drugi nabór w konkursie mikrograntów dla poznańskich seniorek i seniorów. Autorzy najlepszych pomysłów mogą otrzymać do 2,5 tys. zł na ich realizację. Można już składać oferty.

Drugi nabór ruszył 3 listopada – można do niego zgłaszać oferty dotyczące przedsięwzięć w listopadzie i grudniu. Minimalny czas trwania działań wynosi 2 tygodnie. Oferty w ramach drugiego naboru mogą być realizowane od 10 listopada do 15 grudnia.

Uwaga: w jednym naborze jedna grupa seniorek i seniorów może złożyć tylko jedną ofertę. Grupa, która składała wniosek w pierwszym naborze, może złożyć go w drugim – pod warunkiem, że wcześniej przedstawi sprawozdanie z działań.

Konkurs mikrograntów organizowany jest w ramach „Akademii Aktywności Senioralnej 2023” – czyli finansowanego przez Miasto projektu, jaki realizuje Fundacja Inicjatyw Społecznych „It’s Up To You”. Mogą się do niego zgłaszać nieformalne grupy seniorów i seniorek (co najmniej trzy osoby), które mają pomysł na interesujące działania. Najlepsze z nich zostaną dofinansowane.

Wsparcie mogą otrzymać np. inicjatywy międzypokoleniowe lub skierowane bezpośrednio dla seniorów – jak spotkania czy warsztaty. Zgłaszać można też działania, które bezpośrednio odpowiadają na potrzeby danej społeczności.

Do rozdysponowania w ramach konkursu jest w tym roku ponad 112,5 tys. zł – w  tym w ramach aktualnego naboru na realizację inicjatyw w listopadzie i grudniu 2023 roku przeznaczonych zostało 72 500 zł. Autorzy min. 45 najlepszych inicjatyw (w obu naborach) otrzymają na ich realizację mikrogrant w wysokości do 2,5 tys. zł.

Szczegółowe informacje (w tym dokumenty konkursowe) dostępne na stronie Fundacji Inicjatyw Społecznych „It’s Up To You”:

Źródło: poznan.pl