Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu wejście do Fortu VII, w prawym górnym rogu logotyp Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.
Fot. z archiwum Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości będzie gościć multimedialny projekt „Iskry Niepodległej”. Poznaniacy będą mieli okazję zobaczyć ekspozycję pozwalającą poznać historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie.

„Iskry Niepodległej” to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentowane są postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale polskiej wspólnoty. Wśród nich można znaleźć m.in. ojców niepodległości, sportowców, podróżników, ludzi kultury, naukowców czy społeczników. Nie zabraknie postaci związanych z Wielkopolską.

Pokazy będą odbywać się w dniach 18-19 sierpnia, w godz. 10.00-18.00 i 20 sierpnia w godz. 10.00-16.00 na parkingu przed Muzeum Martyrologii Wielkopolan — Fort VII. Udział bezpłatny. W czasie pokazów multimedialnych obowiązuje również promocja — każdy z uczestników będzie mógł kupić bilet do Muzeum Martyrologii Wielkopolan w cenie 1 zł.

Szczegóły: