Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Muzyka z czasów Faustusa – koncert Orkiestry Antraktowej

24.8.2023

Grafika artykułu: na różowym tle logotyp Teatru Polskiego w Poznaniu _ 1875

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza wszystkich na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Koncert „Muzyka z czasów Faustusa” w wykonaniu Orkiestry Antraktowej pod batutą Adama Domurata odbędzie się 9 września o godz. 18.00. Koszt biletu to 20 zł.

W zabytkowej przestrzeni Dużej Sceny zabrzmi specjalnie wyselekcjonowana muzyka z czasów Doktora Faustusa, niemieckiego kompozytora Adriana Leverkühna, którego historię opowiedział Thomas Mann w powieści napisanej w latach 1943–1947.

W programie koncertu znajdą się: serenada na podstawie szwedzkich melodii ludowych op. posth Maxa Brucha, niemieckiego kompozytora, który wykorzystywał w swoich utworach folklor różnych narodów i możliwości brzmieniowe instrumentów oraz suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga” op. 40 na orkiestrę smyczkową Edvarda Griega, norweskiego kompozytora i pianisty. Dzieło to zostało skomponowane specjalnie na uroczyście obchodzoną w całej Skandynawii rocznicę urodzin Ludviga Holberga, największego komediopisarza Północy.

Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego w Poznaniu pod batutą Adama Domurata wystąpi w składzie:

  • Skrzypce I: Paulina Kmieć, Julia Michalik, Martyna Bartczak, Joanna Gołas-Boińska, Michalina Kowala
  • Skrzypce II: Natalia Domurat, Natalia Sołtysiak, Aleksandra Pyszczek, Anna Stefańczyk, Jadwiga Korus
  • Altówki: Aleksandra Gargol, Zofia Wiewiórowska, Aleksandra Łuczak, Karolina Gonet
  • Wiolonczele: Joanna Królikiewicz, Wojciech Szałkiewicz, Laura Chomiczewska
  • Kontrabas: Filip Szymański

Bilety w cenie 20 zł są dostępne na stronie www.bilety.teatr-polski.pl. W sprawie rezerwacji należy się kontaktować z Biurem Obsługi Widzów: rezerwacja@teatr-polski.pl, tel. 61 8520541, 61 8525628.

Szczegóły: