Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w kwietniu

13.4.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu kilkanaście baletnic, stoją w pozycji baletowej ze skrzyżowanymi nogami i rękami uniesionymi w górę, ubrane w szare, długie suknie, od góry pada na nie jasne, białe światło
„Stabat Mater”, Teatr Wielki w Poznaniu, M. Zakrzewski

W kwietniu Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza seniorów na spektakl baletowy „Stabat Mater” z poruszającym średniowiecznym tekstem wielkopostnym. Na ten spektakl seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie. W repertuarze nie zabraknie też „Don Kichota” i podsumowania warsztatów choreograficznych.

Program najbliższych spektakli:

„Spectrum” – warsztaty choreograficzne

„Spectrum” to rozłożony na wiele choreograficznych języków spektakl w całości przygotowany przez tancerzy Baletu Teatru Wielkiego. Są jego twórcami w każdym aspekcie: odpowiadają ze choreografię, strategię komunikacji, materiały promocyjne, scenografię, dobierają muzykę i tańczą.

Więcej informacji

„Stabat Mater” – spektakl baletowy

  • 19 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Uniwersytecka
  • bilety senioralne: 40 zł

„Stabat Mater” Antonína Dvořáka z poruszającym średniowiecznym tekstem wielkopostnym uznawane jest za najbardziej znane i najczęściej wykonywane dzieło sakralne czeskiego kompozytora.

Więcej informacji

„Don Kichot” – balet w trzech aktach

Temperament, wdzięk, wirtuozeria oraz potężna dawka komizmu – baletowa wersja przygód szlachetnego rycerza z La Manchy od dawna urzeka miłośników tańca. Ten oparty na znakomitym literackim pierwowzorze spektakl przenosi do słonecznej Hiszpanii, gdzie piękna Kitri i zakochany w niej Basilio napotykają zbłąkanego rycerza wraz z nieodłącznym giermkiem.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od śr. do sob. w godz. 13.00-18.00.

Szczegóły: