Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w Poznaniu

26.10.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum zdjęcie dwojga tancerzy baletowych, powyżej napis: "Ślady: Drzewiecki / Wesołowski / Przybyłowicz / Bondara", na samej górze logotypy organizatorów.

W listopadzie Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza seniorów m.in. na wieczór baletowy pt. „Ślady: Drzewiecki, Wesołowski, Przybyłowicz, Bondara”, który przedstawi historię baletu Teatru Wielkiego, rozpisaną na cztery choreografie. Dla seniorów przygotowano specjalną pulę biletów w promocyjnej cenie 40 zł. Odbędzie się także zwiedzanie Teatru.

Program najbliższych spektakli:

Zwiedzanie Teatru

  • 29 października, godz. 14.00 i 15.00
  • bilety: 8 zł

Wycieczka obejmująca scenę i zaplecze teatru, w trakcie której uczestnicy dowiadują się kto i w jaki sposób tworzy spektakle oglądane na scenie. Podawane informacje przeplatane są teatralnymi anegdotami, dzięki czemu zwiedzający nie tylko zapoznają się z historią budynku, dniem pracy artysty czy cyklem przygotowań do spektaklu premierowego, ale również dobrze się bawią i łatwo zapamiętują fakty, liczby i opowieści związane ze sceną pod Pegazem.

Więcej informacji

Ślady: Drzewiecki, Wesołowski, Przybyłowicz, Bondara

  • 4 listopada, godz. 19.00, 5 listopada, godz. 18.00
  • bilety senioralne: 40 zł

Wieczór rozpocznie się od Conrada, wybitnego artysty, bez którego współczesny taniec polski by nie istniał. Po nim jego uczeń, Emil Wesołowski, którego zawodowa kariera prowadziła od stanowiska tancerza, solisty, choreografa, kierownika baletu, reżysera, a na dyrektorze artystycznym poznańskiej opery kończąc. W kontrapunkcie do rozedrganej i pełnej rosnącego napięcia choreografii Wesołowskiego sytuuje się praca przygotowana przez Jacka Przybyłowicza, który z każdym rokiem ugruntowuje swoją pozycję w światowej choreografii i refleksji poświęconej sztuce tańca. Na koniec z kolei zaprezentuje się Robert Bondara, obecnie prowadzący poznański balet, który swe pierwsze istotne taneczne doświadczenia zdobywał pod okiem Conrada i Wesołowskiego, a obecnie jest zaliczany do grona najbardziej liczących się choreografów młodego pokolenia. Cztery utwory, cztery nazwiska, cztery choreograficzne języki – podróż przez historię poznańskiego zespołu baletowego.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od wtorku do soboty w godz. 13.00-19.00
oraz w niedziele 2 godziny przed spektaklem.

Szczegóły: