Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w marcu

07.3.2024
fotografia przedstawia kobietę w różowej sukience, która chodzi pomiędzy budynkami z kartonu, które są teatralną dekoracją.
fot. Marc Brenner_ dzięki uprzejmości Grange Park Opera, Surrey

W repertuarze Teatru Wielkiego na marzec znajduje się opera na podstawie powieści Svatopluka Čecha. Ekscentryczna i oryginalna komedia pomyłek po raz pierwszy w Polsce.

Harmonogram wydarzeń:

„Wyprawy Pana Broučka” – Leoš Janáček 

  • 19 i 21 marca, godz. 19.00

Pan Brouček to bywalec praskiej piwiarni, który przy kuflu chmielowego trunku zna remedium na wszystkie bolączki dręczące świat, a ponadto jest śmiertelnie zmęczony swą jałową egzystencją. A że nic nie działa tak ożywczo na gnuśność i nudę jak wyściubienie nosa poza cztery ściany, pan Brouček ochoczo opuszcza gospodę i rusza w podróż. Najpierw odwiedza… Księżyc, potem… ląduje w husyckim obozie. Wizyty okazują się trudnymi doświadczeniami dla bohatera, który szczególnie miłuje napitek i jadło. Może podróże wcale nie kształcą i najlepszym miejscem jest gospoda, a właściwie pusta beczka po piwie, doskonałe miejsce na podróż we śnie.

Więcej informacji


Bilety senioralne na wyżej wymienione wydarzenia na hasło „CIS” w cenie 40 zł, do nabycia wyłącznie w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od wtorku do soboty w godz. 13.00-19.00 oraz w niedziele 2 godziny przed spektaklem.

Szczegóły: