Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Opera Seniora: Teatr Wielki w marcu

23.2.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu kilkanaście baletnic, stoją w pozycji baletowej ze skrzyżowanymi nogami i rękami uniesionymi w górę, ubrane w szare, długie suknie, od góry pada na nie jasne, białe światło
„Stabat Mater”, Teatr Wielki w Poznaniu, M. Zakrzewski

W marcu Teatr Wielki w Poznaniu zaprasza na spektakle baletowe, instalację operową oraz operę komiczną. Widzowie będą mogli się także zapoznać z dwiema poruszającymi choreograficznymi interpretacjami „Stabat Mater”. Na wybrane spektakle seniorzy mogą zakupić bilet w promocyjnej cenie.

Program wydarzeń w marcu:

„Albert Herring” – opera komiczna

  • 18 marca, godz. 19.00, 19 marca, godz. 18.00
  • miejsce: Aula Artis
  • bilety senioralne: 30 zł

Osobliwe miasteczko Loxford to miejsce, gdzie rozgrywa się trzecia w dorobku Benjamina Brtittena opera. Lekki komediowy utwór opowiada historię Alberta, który, podobnie jak inni bohaterowie oper angielskiego kompozytora, musi zmierzyć się z opresyjnym światem. Kiedyś powiedzielibyśmy, że jest jedynym sprawiedliwym, dzisiaj, że nerdem.

Więcej informacji

„Stabat Mater” – spektakl baletowy

  • 29-30 marca, godz. 19.00
  • miejsce: Aula Artis
  • bilety senioralne: 30 zł

Szymanowski i Pergolesi – Cardim i Clug. Dwie poruszające choreograficzne interpretacje „Stabat Mater”. Od cierpienia i żałoby po afirmację życia. Od wstrzymującego oddech poczucia straty po akceptację tego, co przynosi los.

Więcej informacji

Bilety senioralne do nabycia w kasie teatru: ul. Fredry 9, tel. 61 659 02 31, czynne od śr. do sob. w godz. 13.00-18.00.

Szczegóły: