Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: w tle karuzela oraz girlandy światełek, po lewej i prawej stronie drewniane domki-stragany. W środku tłum ludzi.
Fot. UMP

Podczas zbliżającego się weekendu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich każdy znajdzie coś dla siebie. Na gości czekają występy artystyczne, koncerty czy warsztaty. To także jedna z ostatnich szans na gwiazdkowe zakupy i świąteczne spotkania w pięknej scenerii jarmarku.

Już w piątek, 15 grudnia, na Jarmark Świąteczny na Targach zawita Świąteczny Konwój Radia Zet. Dla gości przygotowano moc atrakcji. Będzie można skosztować pysznej czekolady z magicznego Wawel Trucka, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, by zaskoczyć najbliższych podczas wigilijnej kolacji, zakręcić magicznym kołem fortuny, zaśpiewać świąteczne przeboje i kolędy w strefie karaoke czy odwiedzić strefę animacji plastycznych.

  • Miasteczko Powstańcze

W trakcie dwudniowego wydarzenia plenerowego przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego będą zachęcać do aktywnego i świadomego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat, m.in. dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych, a także wykonać stylizowane zdjęcia. Nie zabraknie konkursów, quizów i warsztatów. Tradycyjnie będzie można ogrzać się bezalkoholowym grogiem. Wizyta w Miasteczku Powstańczym to także doskonały sposób na zdobycie flag poznańskiego zrywu niepodległościowego, którymi Wielkopolanie udekorują domy w rocznicę  powstania.

  • Atrakcje dla najmłodszych

Od piątku do niedzieli na dzieci czekają sportowe atrakcje w strefie Sokoliki. Nie zabraknie rzutów minipiłkami, nauki jazdy na snowboardzie czy trasy do nart biegówek. Będzie można uczestniczyć w kreatywnych warsztatach w ogrzewanym namiocie, wesołej zabawie w fotobudce 360 czy wspólnej grze w statki. Ponadto cały czas dzieci mogą korzystać ze stałych atrakcji: karuzele, symulator lotu saniami Świętego Mikołaja, lodowisko, autodrom, domek Świętego Mikołaja, Wielka Fabryka Elfów, spotkanie z Łosiem Marcinem czy pamiątkowe zdjęcia przy świątecznych iluminacjach zapewnią moc atrakcji każdemu maluchowi.

  • Weekend pełen wrażeń

W sobotę o godz. 18.00 Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca do udziału w koncercie zespołu Luxtorpeda. Z kolei w niedzielę od godz. 13.00 radio ESKA zaprosi na świąteczne atrakcje z niespodziankami, a o godz. 17.00 rozpocznie się finałowy koncert konkursu „Muzyka na jarmarku” – na scenie wystąpi jeden z 12 zespołów, który wskaże i nagrodzi jury. Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka — od tradycyjnych rozgrzewających potraw takich jak bigos czy pierogi — po słodkości: gofry, churrosy czy owoce w czekoladzie. To tutaj można również znaleźć bardzo szeroką ofertę świątecznych upominków. Jarmark na targach potrwa do 22 grudnia. Godziny otwarcia: wtorki-czwartki w godz. 11.00-21.00; piątki-soboty e godz. 11.00-22.00; niedziele e godz. 11.00-21.00. W poniedziałek zamknięte. Szczegółowy program jarmarku na targach znajduje się na stronie: www.jarmark.poznan.pl.

Wydarzenie odbywa się w ramach Betlejem Poznańskiego, którego drugą lokalizacją jest pl. Wolności. Tam świąteczny kiermasz potrwa do 7 stycznia.

Źródło: poznan.pl