Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pamiętam jak dziś – konkurs na wspomnienia o Zamku

30.6.2022
Grafika artykułu: W centrum dłonie trzymające zdjęcie CK ZAMEK, wokół kolorowe kwiaty oraz inne, archiwalne zdjęcia Zamku.
Konkurs „Pamiętam jak dziś”, autorka projektu – Antonina Kieliszewska

CK ZAMEK zachęca do udziału w konkursie i podzielenia się wspomnieniami związanymi z Zamkiem Cesarskim, który już od 122 lat znajduje się na ulicy Święty Marcin.

W podręcznym bagażu pamięci przechowujemy te trudne, ale i te piękne wspomnienia, które niekiedy brzmią jak historie z baśni. Przypominanie często wiąże się z uruchomieniem zmysłów, z ulubionym zapachem kwiatów, ze smakiem chłodnego kompotu w czasie upalnego lata czy z ogrodem, w którym sadziliśmy pierwsze krzaki porzeczek.

Przedmiotem konkursu „Pamiętam jak dziś”, organizowanego we współpracy z Centrum Inicjatyw Senioralnych, który dedykowany jest osobom 60+, jest stworzenie pracy (albumu ze zdjęciami, zielnika, nagrania, ilustrowanego pamiętnika lub krótkiej formy literackiej), której głównym motywem będą wspomnienia – te dawne, ale także te z niedalekiej przeszłości, związane z CK ZAMEK w Poznaniu. Technika dowolna, liczy się inwencja twórcza, zaangażowanie, kreatywność i dobra zabawa. Do udziału w tworzeniu można zaprosić dzieci, wnuki, przyjaciół, koleżanki z działki, sąsiadów.

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe – to m.in. biżuteria wykonana przez artystkę Afiszkę z zabytkowego drewna odkrytego w Zamku, zwiedzanie przestrzeni zamkowych z przewodnikiem, bilety na spektakle do Teatru Wielkiego w Poznaniu, Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz wejściówki na pływalnie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

W październiku (3‒31 października) w ramach cyklu „Senioralni. Poznań” w Holu Wielkim na specjalnej wystawie będzie można podziwiać efekty kreatywności uczestniczek i uczestników konkursu.

Prace można przesyłać drogą elektroniczną: konkurs@ckzamek.pl, pocztową: CK ZAMEK, ul. Św. Marcin 80/82, Dział Promocji, 61-809 Poznań lub przynosić je osobiście – do punku informacyjnego Zamku, codziennie od wt. do niedz. w godz. 12.00-19.00 (parter, Hol Wielki, czerwona tuba). Termin nadsyłania prac: 1 lipca–18 września. Rozstrzygnięcie konkursu: 24 września.

Szczegóły i regulamin konkursu: