Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pawilon żyraf w Nowym Zoo

13.4.2022

Grafika artykułu: zdjęcie wnętrza pawilonu żyraf w Nowym Zoo w Poznaniu - za przeszklonymi drzwiami widać żyrafę, kilkoro odwiedzających spoglądają na nią, robią jej zdjęcia aparatem.Pawilon żyraf w Nowym Zoo jest już otwarty dla zwiedzających. Zwierzęta od kilku miesięcy zapoznają się z nowym domem i otoczeniem.

Pawilon dla żyraf i nosorożców ma 2220 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i niemal 9 metrów wysokości. Dla zwierząt przygotowano w nim boksy wewnętrzne, których bezkontaktową obsługę zapewni system bram przesuwnych. Wewnątrz budynek dysponuje również częścią przeznaczoną dla gości, dla których będzie można przez cały rok prowadzić działania z zakresu edukacji przyrodniczej. Na elewacji frontowej tego budynku znajduje się duża, szklana fasada. Po stronie zachodniej obiektu został wykonany wybieg dla żyraf, a po stronie wschodniej – dla nosorożców.

Żyrafy można odwiedzać  codziennie, w dni powszednie w godz. 11.00-13.00, w weekendy w godz. 12.00-14.00. W każdą sobotę i niedzielę odbywać się będą tam spotkania edukacyjne z żyrafami. O godz. 12.00 i 13.30 dydaktycy opowiedzą o tych fascynujących zwierzętach.

Koszt biletów do Nowego Zoo w sezonie letnim (od 1 marca do 31 października):

  • bilet normalny 36 zł (w weekendy i święta 48 zł)
  • bilet ulgowy 22 zł (w weekendy i święta 28 zł)

Szczegóły i kontakt:

Źródło: www.poznan.pl