Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Piątkowo wczoraj i dziś: edycja specjalna 50+

12.10.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na żółtym tle po prawej stronie napisy informującego o szczegółach spaceru po Piątkowie, po lewej stronie w sześciokątnej ramce znajduje się zdjęcie wież stacji radiowych na Piątkowie.CIL Piątkowo Zachód zaprasza seniorów i seniorki oraz osoby z wyzwaniami w poruszaniu się na specjalną edycję spaceru „Piątkowo wczoraj i dziś”, która odbędzie się 20 października o godz. 16.30. Obowiązują zapisy.

„Piątkowo wczoraj i dziś” to spacer z przewodnikiem ukazujący historię Piątkowa od czasów dawnych po współczesne. Na trasie spaceru zostaną pokazane ślady po dawnej wsi Piątkowo oraz miejsca ważne dla współczesności tego poznańskiego fyrtla. Uczestnicy wspólnie powspominają i ocenią, czy Piątkowo to dobre miejsce do życia.

Specjalna, skrócona edycja spaceru dostosowana jest do mieszkańców z wyzwaniami w poruszaniu się i w wieku 50+. Wydarzenie potrwa do 3 godzin i składać się będzie z dwóch części: skróconego spaceru po części Piątkowa (do przejścia ok. 1000 metrów) i spotkania w kawiarni. Miejsce zbiórki zostanie podane zapisanym uczestnikom.

Liczba miejsc ograniczona — zgłoszenia:

Wydarzenie odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Organizatorzy proszą o zgłaszanie szczególnych potrzeb w zakresie dostępności osobom, które chcą uczestniczyć w spacerze.

Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022-2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu. Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

Szczegóły: