Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pierwsza Gwiazdka nad Rolną

17.12.2023
Grafika artykułu: drewniana konstrukcja, dekoracje przedstawiające żłobek, na pierwszym planie trzy osoby w czerwonych, świątecznych strojach oraz mężczyzna w czerwonej kurtce.
Fot. z archiwum Schronu Kultury Europa

Stowarzyszenie Schron Kultury Europa zaprasza Seniorki i Seniorów na coroczny świąteczny koncert pt. „Pierwsza Gwiazdka nad Rolną”. Zaprezentowane zostaną grane przez kapelę Klika czyli Sami Znajomi Prezesa, śpiewane wspólnie z uczestnikami koncertu,  najpiękniejsze polskie i zagraniczne utwory o tematyce świątecznej.

Wydarzenie odbędzie się 19 grudnia o godz. 17.00 przy ulicy Rolnej 24 (Schron Kultury Europa). Wolontariusze Stowarzyszenia zaprezentują fragmenty najpiękniejszych poematów, których tematem przewodnim będzie miłość. Po koncercie zapalone zostaną świąteczne iluminacje w szopce artystycznej Jerzego Łuczaka na „Topolowym Fyrtlu”, po czym nastąpi składanie tradycyjnych życzeń świątecznych i noworocznych. Wstęp wolny. Mile widziane będą akcenty świąteczne w ubraniach uczestników koncertu.

Organizatorzy zapraszają także na tradycyjny koncert polskich kolęd, który odbędzie się w Schronie Kultury Europa we wtorek, 9 stycznia 2024 roku, o godz. 17.00.

Szczegóły: