Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Pomóż stworzyć zieloną przestrzeń na Osiedlu Łacina – spotkanie dla mieszkańców

24.11.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny. Na jasnym tle w czerwoną kratę zielone napisy informacyjne. W górnej części postać ludzka, postacie zwierząt, drzewa oraz ławka. W dolnej części grafika przedstawiająca czerwony stolik i dwa krzesła. Na stoliku dwie zielone filiżanki oraz zielony wazon z kwiatem o czerwonych płatkach.Miasto Poznań zaprasza na spotkanie dla mieszkańców Osiedla Łacina, które poświęcone będzie planom zagospodarowania zielonego placu miejskiego między ul. Andrzeja Sobczaka a Trasą Kórnicką. Na spotkaniu przy kawie i ciastku będzie można porozmawiać o wynikach sondaży i pomysłach mieszkańców na powstającą w okolicy zieloną przestrzeń.

Spotkania odbędą się w kawiarni Ala ma wino (ul. Czesława Niemena 7a) w terminach:

  • 6 grudnia w godz. 17.30-20.30,
  • 7 grudnia w godz.  17.30-20.30,
  • 8 grudnia w godz. 15.00-18.00.
Można wybrać więcej niż jedną opcję, o przypisanym terminie uczestnicy zostaną poinformowani mailowo. Rejestracja na wydarzenie odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego:
Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z uczestnictwem w spotkaniu. Z uwagi na dbałość o zróżnicowanie grupy reprezentacyjnej, a także ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, dobór uczestników będzie losowy. Wśród zarejestrowanych kandydatów rozlosowane zostaną miejsca na każdy dzień, zgodnie z preferencjami osób zgłaszających. Potwierdzenie udziału w warsztatach zostanie przesłane drogą mailową po wygaśnięciu terminu rekrutacji. Spotkanie prowadzone jest w formule World Cafe, to znaczy, że mieszkańcy będą mieli okazję zaopiniować i pogłębić wyniki przeprowadzonych sondaży w czterech kategoriach tematycznych, podzielonych na odpowiednie stoliki. Rekomendacje mieszkańców zostaną odnotowane i przekazane Urzędowi Miasta Poznania.

Na czym polega formuła World Cafe?

  • uczestnicy zajmują miejsce przy 4 stołach (po 5 osób na każdy stół);
  • przy każdym stoliku do dyspozycji uczestników jest moderator, który pomoże zebrać rekomendacje oraz materiały do sporządzania notatek z dyskusji;
  • każdy stół ma przypisany temat związany z zagospodarowaniem placu;
  • dyskusja przy każdym stoliku trwa ok. 15 minut;
  • po skończeniu rundy, uczestnicy przechodzą do kolejnego stołu z nowym tematem, gdzie moderator stołu krótko podsumowuje rezultaty poprzednich dyskusji;
  • rundy trwają, aż uczestnicy nie wezmą udziału w dyskusji przy każdym stole.

Sondaż i spotkania w tej formule przygotowała grupa badawcza z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w ramach projektu konsultacji społecznych realizowanych we współpracy z Urzędem Miasta Poznania.

Szczegóły: