Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Ponownie zaśpiewają „Cichą noc” w różnych językach

13.12.2023
Grafika artykułu: fotografia przedstawia scenę, na której stoi osoba w ciemnym płaszczu i brązowych kozakach. Trzyma mikrofon, śpiewa. Za nią światła reflektorów. Obok czerwone sanie.
Fot. UMP

„Cicha noc” to znana na całym świecie kolęda, która w Poznaniu ma szczególne znaczenie. Od lat poznaniacy i mieszkający w stolicy Wielkopolski obcokrajowcy wykonują ją wspólnie, aby zamanifestować radość i braterstwo w okresie zbliżających się świąt. W tym roku kolędowanie odbędzie się w czwartek, 14 grudnia o godz. 18.00 na pl. Wolności.

Podczas wydarzenia na schodach Arkadii zaśpiewają zaproszeni goście — młodzież i studenci poznańskich uczelni oraz artyści muzycy i soliści, do których mogą dołączyć także mieszkańcy. Znane i lubiane utwory świąteczne będą przeplatały się pomiędzy wielojęzycznymi wykonaniami utworu „Cicha noc”.

Idea spotkania zawsze jest taka sama — nieść przesłanie miłości, radości i braterstwa, a także sprawić, aby studiujący w stolicy Wielkopolski obcokrajowcy mogli poczuć, że Poznań to miasto otwarte, tolerancyjne i gościnne. Wybór utworu jest nieprzypadkowy. „Cicha noc” jest znana niemal na całym świecie. Przetłumaczono ją na ponad 300 języków i dialektów. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy będą mogli słuchać muzyki i potańczyć w przygotowanych dla nich słuchawkach w ramach imprezy Silent Disco.

Poznań Silent Night jest jednym z wydarzeń towarzyszących Betlejem Poznańskiemu na pl. Wolności. Obecna edycja wydarzenia jest rekordowa. Świąteczny jarmark w sercu miasta potrwa ponad 50 dni — do 7 stycznia.

W tym roku, po 4 latach przerwy, powróciło w to miejsce młyńskie koło, oferując wyjątkowy widok na miasto. Na jarmarku znajdują się też karuzele. Ponadto na gości czeka ponad 60 wystawców z całego świata. Nie brakuje także bogatej oferty gastronomicznej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Betlejem Poznańskiego oraz Facebooku:

Źródło: poznan.pl