Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: W centrum biały napis na czerwonym tle "Biała sobota"; poniżej informacje o wydarzeniu i logotyp Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W tle kobieta ubrana w kitel lekarski, ma zawieszony na szyi stetoskop.Po pandemicznej przerwie powraca Biała Sobota organizowana przez Caritas Poznań. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 18 lutego, będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji medycznych, badań profilaktycznych czy porad specjalistów.

Biała Sobota gromadzi w jednym miejscu wielu specjalistów, którzy, wykonując szereg badań, pomagają uczestnikom w profesjonalny sposób zdiagnozować ich bieżącą sytuację zdrowotną. Będzie można zasięgnąć porad lekarzy specjalistów, m.in.: diabetologa, laryngologa, ginekologa, otolaryngologa, neurologa, onkologa, chirurga czy dietetyka. Poznańskie Towarzystwo Amazonki przygotuje stoisko z informacjami na temat profilaktyki raka piersi oraz będzie udzielało porad i konsultacji związanych z tym zagadnieniem. Z kolei Stowarzyszenie Chorych na Czerniaka będzie przeprowadzało badanie znamion przy pomocy videodermatoskopu.

Będzie także okazja do wykonania podstawowych badań: pomiar ciśnienia krwi, pomiar wagi BMI czy badanie krwi (poziom glukozy, cholesterolu, pomiar ciśnienia krwi, trójglicerydów). W nieodpłatnych badaniach mogą wziąć udział wszyscy.

Wydarzenie odbędzie się 18 lutego w godz. 10.00-13.00 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym KSW, przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu. Z kolei badania w mammobusie, osteobusie, słuchobusie i rentgenobusie będzie można wykonać w godz. 9.00-14.00.

Dodatkowo z okazji Światowego Dnia Chorego Caritas Poznań zaprasza wszystkich chorych oraz ich opiekunów na uroczystą mszę świętą z błogosławieństwem na wzór Lourdes w niedzielę 19 lutego o godz. 13.30 do kościoła Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu (ul. Głogowska 97). Po Mszy Świętej odbędzie się koncert Kwartetu Wokalnego A Vista oraz poczęstunek w domu katolickim.

Szczegóły: