Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Zdjecie przedstawia dwie karty z programu "OK Poznań" trzymane w dłoni na tle starego rynku w Poznaniu. Kolorowe kamienice w tle i wieża ratuszowa.
Fot. UMP

„Poznań w formie” to cykl prozdrowotnych, proekologicznych i międzypokoleniowych pikników, czyli duża dawka wiedzy połączona z dobrą zabawą, bez ograniczeń wiekowych.

Program wypełniają dedykowane całym rodzinom wydarzenia i atrakcje promujące zdrowy i aktywny tryb życia oraz edukację ekologiczną. Najmłodsi mogą liczyć na ciekawe warsztaty edukacyjne oraz gry i zabawy. Na starszych uczestników będą czekały badania profilaktyczne, konsultacje ze specjalistami oraz cykl spotkań i zajęć poświęconych zdrowemu trybowi życia.

Piknik „Poznań w formie”:

  • 9 marca, godz. 11.00-16.00
  • miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 1A
  • wstęp bezpłatny

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania razem z partnerami zaprasza na bezpłatne badania i porady zdrowotne. W ofercie m.in.: pomiar masy ciała i tkanki tłuszczowej, rejestracja  w bazie potencjalnych dawców, przesiewowe badania wzroku, badania na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiar poziomu glukozy we krwi i ciśnienia, badanie słuchu.

Pierwszy z dziesięciu pikników z okazji wydarzenia „Poznań w formie” będzie nie tylko okazją do skorzystania z różnorodnej oferty dla całej rodziny, ale również możliwością dołączenia do miejskiego programu OK Poznań. Każdy, kto mieszka i rozlicza podatki w Poznaniu, może w kilka minut uzyskać dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i benefitów.

Obecnie do korzystania z oferty Ok Poznań uprawnia posiadanie jednego z dwóch wariantów karty:

  • „OK Poznań Poznańska Złota Karta”

Dostępna dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Daje dostęp do specjalnych zniżek dla seniorek i seniorów. Żeby ją otrzymać podczas wydarzenia „Poznań w formie”, wystarczy, przy stanowisku Poznańskiego Centrum Świadczeń, wypełnić oświadczenie o zamieszkaniu i rozliczaniu podatków w Poznaniu.

  •  „OK Poznań Osobista Karta Poznańska”

Dostępna dla wszystkich rozliczających podatki w Poznaniu, w tym także dla osób, które ukończyły 60. życia. Każdy poznański podatnik, który chciałby otrzymać tę kartę, może udać się w godzinach od 11.00–16.00 do Punktu Obsługi Klienta OK Poznań przy ul. Głogowskiej 16 (naprzeciwko Dworca Zachodniego). Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty,  najbardziej aktualny PIT rozliczony w Poznaniu oraz UPO.

Aktualną ofertę programu OK Poznań można sprawdzić na okpoznan.pl.

Źródło: poznań.pl