Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: W centrum w niebieskiej, okrągłej ramce czarny napis: "Poznańska Akademia Wolontariatu", po lewej i prawej stronie okrągłej ramki niebieskie figury geometryczne . W lewym, górnym rogu logotyp Stowarzyszenia CREO, na dole logotyp Miasta Poznania oraz projektu "Po Mocni". Stowarzyszenie CREO zachęca do udziału w szkoleniach dla wolontariuszek i wolontariuszy. Spotkania odbywają się w formule online oraz stacjonarnie, a udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy.

Harmonogram najbliższych spotkań:

Warsztat na temat fundraisingu i crowdfundingu w NGO

  • 3 października, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Maria Brzozowska
  • warsztaty stacjonarne, ul. Kochanowskiego 8a/2

Warsztaty, podczas których uczestnicy poznają różne formy pozyskiwania środków na realizację działań społecznych — poprzez fundraising oraz crowdfunding. Uczestnikom zostaną zaprezentowane podstawowe techniki budowania ofert fundraisingowych i crowdfundingowych, nawiązywania kontaktu z darczyńcami oraz techniki negocjacyjne.

Warsztat — robimy eventy i kampanie społeczne

  • 16 października, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Martyna Badura
  • warsztaty stacjonarne, ul. Kochanowskiego 8a/2

Warsztaty, które pokażą jak krok po kroku planować i organizować eventy i kampanie społeczne, tworząc tym samym nieszablonowe i ciekawe akcje społeczne. Uczestnicy zapoznają się z przykładami akcji i sprawdzonymi metodami organizacyjnymi.

Warsztaty przygotowujące do tworzenia własnych projektów obywatelskich i społecznych

  • 25 października, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Nina Woderska
  • warsztaty stacjonarne, ul. Kochanowskiego 8a/2

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie z prowadzącym nauczą się opracowywać szczegółowy plan własnych inicjatyw społecznych. Zajęcia będą realizowane metodą projektową, co pozwoli krok po kroku zbudować modelowe inicjatywy obywatelskie i społeczne — zarówno pojedyncze akcje, jak i długofalowe inicjatywy.

Jak zapisać się na warsztaty?

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez internetowe formularze zgłoszeniowe:

Zgłoszenia można również dokonać mailowo, wysyłając wiadomość na adres: info@wolontariat.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 690 251 119.

Więcej informacji: