Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznańska Akademia Wolontariatu – spotkania we wrześniu

24.8.2023

Grafika artykułu: W centrum w niebieskiej, okrągłej ramce czarny napis: "Poznańska Akademia Wolontariatu", po lewej i prawej stronie okrągłej ramki niebieskie figury geometryczne . W lewym, górnym rogu logotyp Stowarzyszenia CREO, na dole logotyp Miasta Poznania oraz projektu "Po Mocni". Stowarzyszenie CREO zachęca do udziału w szkoleniach dla wolontariuszek i wolontariuszy. Spotkania odbywają się w formule online oraz stacjonarnie, a udział w nich jest bezpłatny. Obowiązują jednak zapisy.

Harmonogram najbliższych spotkań:

Warsztat — NGO w obiektywie

  • 4 września, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Martyna Badura
  • warsztaty stacjonarne, ul. Kochanowskiego 8a/2

Warsztaty przybliżające możliwości tworzenia ciekawych relacji z wydarzeń organizowanych przez NGO. Uczestnicy dowiedzą się, jak dobrze wykorzystywać kamerę, aparat, a nawet własny telefon do dokumentowania działań, by potem zgromadzone materiały były wykorzystywane do sprawozdawczości, ale także przede wszystkim jako doskonały materiał promujący bieżące działania NGO.

Warsztat z dostępności

  • 11 września, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Joanna Bauefeind
  • warsztaty stacjonarne, ul. Kochanowskiego 8a/2

W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z tematyką dostępności (cyfrowa, architektoniczna, informacyjno-komunikacyjna) i potrzebie jej wdrażania, tak by dostosowanie przestrzeni publicznej, architektury, transportu, usług i produktów spełniło wymagania wszystkich osób.

Warsztaty wzmacniające kompetencje liderskie oraz komunikację i współpracę

  • 20 września, godz. 16.00-19.00
  • prowadzenie: Nina Woderska
  • warsztaty online

Głównym założeniem warsztatów będzie przygotowanie uczestników i uczestniczek do koordynowania różnych akcji i inicjatyw społecznych. Wolontariusze będą mieli okazję nauczyć się odpowiednio planować działania, zwiększą kompetencje w zakresie budowania zespołu, zaplanują działania integracyjne (pozwalając włączać w pracę więcej osób), nauczą się współpracy z innymi.

Jak zapisać się na warsztaty?

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez internetowe formularze zgłoszeniowe:

Zgłoszenia można również dokonać mailowo, wysyłając wiadomość na adres: info@wolontariat.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem tel. 690 251 119.

Więcej informacji: