Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Poznańskie Dni Rodziny 2023 – każdy może się włączyć

27.4.2023
Grafika artykułu: Na zdjęciu Poznańskie Dni Rodziny - grupa dzieci na placu, układających wielkie puzzle.
Fot. z archiwum UMP

Warsztaty, wykłady, spotkania, animacje i zabawy – Poznańskie Dni Rodziny co roku oferują mieszkańcom i mieszkankom stolicy Wielkopolski dziesiątki atrakcji. Tym razem każdy może zgłosić swój pomysł na działanie i otrzymać dofinansowanie na jego organizację. Ruszył nabór wniosków w konkursie mikrograntowym, na który Miasto przeznaczyło aż 75 tys. zł.

14 maja rozpoczną się kolejne Poznańskie Dni Rodziny. Tym razem Miasto zaprasza wszystkich nie tylko do udziału w tym święcie, ale również do jego współorganizowania. Autorzy najlepszych pomysłów mogą dostać do 3 tys. zł na ich realizację. Właśnie ruszył nabór wniosków w konkursie mikrograntowym. To kolejna obok Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego okazja dla mieszkanek i mieszkańców Poznania do włączenia się w działania na rzecz lokalnej społeczności i Miasta.

Finansowanie z miejskiego budżetu mogą dostać projekty na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka – odbywające się na terenie Poznania i przeznaczone dla jego mieszkanek i mieszkańców. Warunek jest tylko jeden – główne działania w tym zakresie muszą się odbywać podczas Poznańskich Dni Rodziny, czyli od 14 maja do 1 czerwca.

Propozycje działań można zgłaszać do 19 maja lub do wyczerpania puli pieniędzy. O finansowanie mogą ubiegać się organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, czyli na przykład kilka osób mających pomysł, energię i chęci do działania. 25 najlepszych inicjatyw otrzyma 3 tys. zł.

Więcej informacji oraz pełna dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie: fundacjaitsuptoyou.pl.

Źródło: www.poznan.pl