Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa

14.9.2023

Grafika artykułu: zielony logotyp PTTK Oddział Pracowników Kolejowych w Poznaniu.

Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu zaprasza do udziału w trzydziestym szóstym Ogólnopolskim Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa. Impreza odbędzie się w dniach 7-8 października.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników kilka rodzajów tras:

Trasy autokarowe:

 • rajd dwudniowy na trasie: Kórnik – Bnin – Koszuty – Zaniemyśl – Sieraków (nocleg), w niedzielę: Sieraków – Lusowo;
 • rajd dwudniowy na trasie: Kórnik – Zaniemyśl – Sieraków (nocleg), w niedzielę: Zdroje – Lusowo;

Wszystkie autokary wyruszą w dniu 7 października o godz. 10.00 z ul. Zachodniej (Dworzec Zachodni PKP). Do Poznania na Ogrody, uczestnicy zostaną przewiezieni w ramach wpisowego (autobus 802 z Lusowa o godz. 13.43).

Trasy piesze:

 • rajd dwudniowy — start w dniu 7 października o godz. 15.14 ze stacji PKP Palędzie (pociąg Kolei Wielkopolskich z Poznania wyrusza o godz. 15.03), trasa: żółtym
  szlakiem do Lusowa (nocleg: Ośrodek Val di Sole, w domkach), 12 km, w niedzielę: trasa wokoło jeziora Lusowo, 9 km;
 • rajd jednodniowy — start w dniu 8 października o godz. 8.11 z Ogrodów, trasa: przejazd autobusem nr 812 (w ramach wpisowego) do Ceradza Kościelnego i dalej pieszo przez Lusówko, wzdłuż jeziora Lusowo do mety w Lusowie, 12 km;

Trasy dowolne:

 • piesze, kolarskie (pierścień wokół Poznania), motorowe, autokarowe we własnym zakresie.

Meta rajdu będzie czynna w niedzielę w godz. 11.30-13.15 w Ośrodku Val di Sole, Lusowo ul. Poznańska 10. Na miejscu czynna będzie restauracja, punkt weryfikacji OTP oraz Kolejowej Odznaki Turystycznej.

Uwaga!

Przed samym wyjazdem na rajd, należy sprawdzić dokładnie godzinę wyjazdu pociągu z Dworca PKP Poznań Główny. W przypadku zmiany godziny odjazdu pociągu należy skontaktować się z organizatorami rajdu.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do 28 września:

 • listownie na adres Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, 60-717 Poznań, ul. Kolejowa 23,
 • telefonicznie: tel. 603 429 235,
 • mailowo: andrzej.kudlaszyk@wp.pl.

Przy zgłoszeniu należy podać: trasę, instytucję zgłaszającą, liczbę uczestników, dane kierownika drużyny (telefon, e-mail) oraz rodzaj wpłaty. O przyjęciu na rajd decyduje data wpłacenia wpisowego, na trasy z noclegiem – kolejność zgłoszeń. Organizatorzy nie wysyłają potwierdzeń przyjęcia zgłoszenia.

Koszt udziału w rajdach jednodniowych wynosi: 10 zł — osoba dorosła, 7 zł — dzieci i młodzież. Z kolei udział w autokarowym rajdzie dwudniowym to koszt 120 zł za osobę. Na trasę pieszą dwudniową koszt to 60 zł.

W ramach wpisowego uczestnik otrzymuje: nocleg, przejazd autokarem, wszelkie wstępy, znaczek pamiątkowy, ciepły posiłek na mecie, możliwość uczestniczenia na mecie w konkursach sprawnościowych, konkursie muzycznym oraz w konkursie wiedzy na temat Powstania Wielkopolskiego (puchary, nagrody), opiekę przewodnicką i przodownicką na trasach rajdu. Na trasach autokarowych na noclegach obiadokolacja za dodatkową opłatą w wysokości 26 zł.

Szczegóły:

 • Kontakt: Oddział PTTK Pracowników Kolejowych, ul. Kolejowa 23, tel. 603 429 235, e-mail: andrzej.kudlaszyk@wp.pl