Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Rozlicz PIT i skorzystaj z okazji w OK Poznań

04.3.2024

Grafika informująca o korzyściach z rozliczania podatków w Poznaniu. Tło w połowie granatowe, w połowie różowe. Po lewej stronie telefon z aplikacją "OK Poznań", po prawej stronie rakieta do tenisa z piłeczką i żyrafa.Wejścia na basen i korty tenisowe za złotówkę, tańsze bilety do zoo, gratisy w Termach Maltańskich — to tylko część atrakcji, jakie czekają na użytkowników programu OK Poznań. Aby z nich skorzystać, trzeba rozliczyć PIT w Poznaniu.

Ruszyła kolejna odsłona „Gorącej Miejskiej Oferty”, a wraz z nią — możliwość skorzystania ze zróżnicowanych zniżek, oferowanych zarówno przez miejskich, jak i komercyjnych partnerów. Czekają one na osoby, które rozliczą swoje podatki w stolicy Wielkopolski i przystąpią do Miejskiego Programu OK Poznań. Warto to zrobić — wiąże się z tym wiele korzyści zarówno dla Miasta, jak i dla poznanianek i poznaniaków.

Jedną z nich jest 30% zniżka do Nowego Zoo w Poznaniu na bilet normalny oraz ulgowy. Można ją wykorzystać raz w roku, od marca do października, od poniedziałku do piątku.

Kolejne ulgi można zrealizować w obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR): na basenach krytych oraz letnich, lodowiskach oraz kortach tenisowych MOS. W ciągu roku każdy użytkownik OK Poznań ma do wykorzystania 10 wejść — każde za złotówkę. Uczestnictwo w programie daje również o 25% niższą cenę udziału w Poznań Maratonie im. Macieja Frankiewicza, który w tym roku odbędzie się 13 października.

Atrakcyjną zniżkę oferują także Termy Maltańskie — kupując 2-godzinny bilet do Aquaparku, można odebrać godzinę gratis, natomiast kupując godzinny bilet na Baseny Sportowe, można otrzymać dodatkowe 30 minut.

Oprócz wizyty w zoo, na basenach czy w Palmiarni warto skorzystać również z tańszych biletów do miejskich instytucji kultury, ośrodków sportowych i rekreacyjnych oraz zdobywać zniżki na poznańskie wydarzenia.

Miejski Program OK Poznań to także oferty edukacyjne, rabaty w restauracjach i kawiarniach, zniżki na wizyty i zabiegi w centrach medycznych i gabinetach kosmetycznych, tańsze parkowanie Park&Go oraz rabaty w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Można również przekazać część swojego podatku na rozwój usług miejskich i przestrzeni. Wystarczy podczas rozliczania podatku w deklaracji zaznaczyć urząd skarbowy właściwy dla miejsca zamieszkania.

Aż 48% odprowadzonego podatku wraca do Poznania. Te pieniądze pozwalają zmieniać miasto na lepsze. Dzięki nim budowane są nowe chodniki, parki i zieleńce, szkoły i przedszkola. Wpływy z PIT-ów pozwalają organizować bezpłatne zajęcia dla dzieci, a także ogólnodostępne imprezy i festiwale dla wszystkich poznanianek i poznaniaków. To dzięki nim seniorzy mogą korzystać z pomocy „Złotej rączki” i innych ułatwień.

Źródło: poznan.pl