Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Świąteczna linia tramwajowa

02.12.2022
Grafika artykułu: Na zdjęciu poznański tramwaj linii nr 24, na jego ścianach wiszą świecące świąteczne lampki. Na tablicy tramwaju obok liczby 24 znajduje się napis "Wesołych Świąt".
Fot. UMP

Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj, znów wyrusza na trasę. Od czwartku, 1 grudnia, będzie wozić pasażerów podróżujących linią 24. Połączy ona miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.

Rozświetlony tramwaj od lat pojawia się w Poznaniu przed świętami Bożego Narodzenia. Nie inaczej będzie w tym roku.

Lampkami udekorowany został tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 513. Do jego ozdobienia zużyto niemal kilometr łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 tysięcy lampek ledowych. Od najbliższego czwartku, 1 grudnia, ten wyjątkowy tramwaj będzie kursował po Poznaniu, przewożąc pasażerów, roztaczając świąteczny blask.

Po raz pierwszy bimba opuści bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej w czwartek, 1 grudnia, około godz. 15.55, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpocznie o godzinie 16.10 – pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

Trasa linii 24: Górczyn PKM – Głogowska – Most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Podgórna – Aleje Marcinkowskiego.

Więcej informacji o linii 24 uruchamianej w związku z Betlejem Poznańskim – w artykule na stronie MPK Poznań.

Więcej o Betlejem Poznańskiem i lokalizacjach jarmarków świątecznych na stronie poznan.pl.

Źródło: poznan.pl