Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Świąteczna bimba zawiezie na Betlejem Poznańskie

17.11.2023
Grafika artykułu: Na zdjęciu poznański tramwaj linii nr 24, na jego ścianach wiszą świecące świąteczne lampki. Na tablicy tramwaju obok liczby 24 znajduje się napis "Wesołych Świąt".
Fot. UMP

Rozświetlony prawie 10 tysiącami lampek tramwaj ponownie wyjeżdża na linię 24, która ułatwi dojazd w miejsca, gdzie odbywa się Betlejem Poznańskie. Pierwszy kurs — już w piątek, 17 listopada.

W Poznaniu świąteczna bimba to już tradycja. Co roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia, na tory wyjeżdża ozdobiony światełkami tramwaj. W tym roku udekorowany został Siemens Combino z numerem bocznym 507. Do jego ozdobienia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych. Co więcej, świąteczna atmosfera będzie pasażerom towarzyszyć także w trakcie podróży dzięki ozdobieniu wnętrza pojazdu.

Wyjątkowy, świąteczny tramwaj zacznie roztaczać swój blask od najbliższego piątku — wtedy wyjedzie w swój pierwszy kurs na linii 24. Po raz pierwszy opuści bramy zajezdni przy ul. Głogowskiej 17 listopada o godz. 15.50, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpocznie o godz. 16.00 – pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

Linia 24 ma ułatwić dojazd w miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie. Będzie ona funkcjonować od 17 listopada do 23 grudnia. Świąteczny tramwaj będzie kursował co około 60 minut, od godziny 16.00 do 22.00, na trasie: Górczyn PKM — Głogowska — Most Dworcowy — Królowej Jadwigi — Strzelecka — Podgórna — Aleje Marcinkowskiego.

W tym roku Betlejem Poznańskie odbywać się będzie w dwóch lokalizacjach: na placu Wolności — od 17 listopada do 7 stycznia oraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich — od 18 listopada do 22 grudnia. Na gości czekać będzie wiele atrakcji — przygotowano jarmarki świąteczne, programy kulturalne i inne atrakcje.

W linii nr 24 będą obowiązywać bilety według taryf ZTM.

O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej poznan.pl oraz stronie Betlejem Poznańskiego 

Źródło: poznan.pl