Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum
Grafika artykułu: na zdjęciu dzieci i dorośli korzystający z basenu otwartego, w tle widać żółtą zjeżdżalnię, jest słoneczna pogoda.
Fot. UMP

W sobotę, 17 czerwca, po raz pierwszy w tym roku będzie można skorzystać z pływalni letniej Kasprowicza. Tydzień później sezon rozpocznie się także na basenach na Chwiałce. Posiadacze karty lub aplikacji OK Poznań mogą z nich skorzystać nawet za 1 zł.

Na obu pływalniach poznanianki i poznaniacy mają do dyspozycji 50-metrowe baseny sportowe, niecki rekreacyjne ze zjeżdżalnią oraz brodziki z wodnymi atrakcjami dla najmłodszych. Na rozległych polanach można zażywać kąpieli słonecznych, a w sąsiedztwie dostępne są również boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do street workoutu. Przy basenach będą działały punkty gastronomiczne, na miejscu będzie także możliwość wypożyczenia leżaka lub parasola.

Kasprowicza

Przez pierwszy tydzień pływalnia letnia Kasprowicza będzie funkcjonowała w skróconych godzinach. Baseny będą dostępne w godz. 12.00-20.00. Od 24 czerwca obiekt przy ul. Jarochowskiego powróci do zwykłego rozkładu (w godz. 9.00-20.00). Uruchomione zostaną ponadto tzw. godziny dla pływaków, czyli poranki (w godz. 7.00-9.00), podczas których będzie możliwe korzystanie wyłącznie z 50-metrowego basenu pływackiego. Pływalnia będzie czynna codziennie do 3 września.

Chwiałka 

Z uwagi na odbywający się w sobotę, 24 czerwca, Enea Junior Poznań Triathlon, baseny na Chwiałce będą otwarte tylko dla jego uczestników. Od następnego dnia będą mogli z niego skorzystać już wszyscy chętni do kąpieli i ochłody.

Pływalnia na Chwiałce przez cały okres letniej działalności będzie dostępna w godz. 9.00-19.00. Sezon przy ul. Spychalskiego zakończy się w piątek, 25 sierpnia. Po tej dacie obiekt będzie przygotowywany do otwarcia basenów krytych, co wiąże się z wcześniejszym przepompowaniem wody z niecek odkrytych do znajdujących się w hali basenowej.

Bilety

Jednorazowy bilet normalny w sezonie 2023 kosztuje 23 zł, a ulgowy 16 zł. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny (z kodem terytorialnym Poznania) i seniorzy (Poznańska Złota Karta). 10-procentowy rabat czeka przy zakupie karnetu na 10 wejść, warto również korzystać z obiektów po godzinie 18.00 – wówczas cena biletu wynosi tylko 12 złotych. Uczestnicy programu OK Poznań mogą w dostępnej puli zniżek skorzystać z wejścia na basen letni za 1 zł.

Bilety są dostępne w kasach przy wejściu na pływalnie oraz online na stronie internetowej POSiR-u. W upalne dni zakup przez internet pomoże zaoszczędzić czekania w kolejce. Pełna oferta letnich pływalni jest dostępna na stronach internetowych Chwiałki i Kasprowicza.

Przerwa technologiczna na Pływalni Miejskiej Atlantis

Obiekt na os. Stefana Batorego jako pierwszy rozpocznie coroczną przerwę technologiczną. Od poniedziałku, 19 czerwca, pływalnia Atlantis będzie nieczynna. Po spuszczeniu wody rozpocznie się tutaj konserwacja niecek. Ponowne uruchomienie basenu jest planowane na początek lipca. W czasie przerwy można korzystać z pobliskiej Pływalni Miejskiej Winogrady na os. Zwycięstwa. Warto dodać, że w tym roku woda spuszczona z miejskich pływalni krytych będzie używana do podlewania miejskich terenów zielonych. Posiada ona parametry pozwalające na takie wykorzystanie. O przerwach technologicznych na pozostałych basenach informacje będą pojawiały się na bieżąco.

Źródło: poznan.pl