Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: na białym tle czarne napisy: "17-18 czerwca 2023, Rynek Rozmaitości Jeżyckich", na górze dwie kolorowe girlandy, w prawym dolnym rogu rysunki kolorowych jeży.

Koncerty, spektakle, tańce i zabawy dla dzieci — to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków podczas najbliższego Rynku Rozmaitości Jeżyckich. Będzie można kupić wyjątkowe rękodzieło i posmakować specjałów z lokalnych restauracji.

Rynek Rozmaitości Jeżyckich rozpocznie się w sobotę, 17 czerwca o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli (do godz. 18.00). Przez dwa dni na wszystkich, którzy w ten weekend odwiedzą rynek Jeżycki, czekać będzie wiele atrakcji.

Sobotnie popołudnie rozpocznie się warsztatami plastycznymi dla dzieci oraz nauką gry na ukulele, które poprowadzi Przemysław Śledź. Instrument będzie można wypożyczyć, trzeba jednak zarezerwować go wcześniej, wysyłając mail na adres: kontakt@fundacjapanagara.pl.

Sobota upłynie przy dźwiękach koncertów: o godz. 17.30 zagra ukraińska grupa Domsun, a w godz. 19.00-20.00 oraz 21.00-22.00 dobrą zabawę zapewni  DJ set: Dariusz Rychlewicz, Tango Nuevo, Street tango. O godz. 20.00 na scenie zagra węgierski zespół Imitation, a dwie godziny później polsko-niemiecki ZOOM.

W niedzielę od godz. 13.00 najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych. W tym samym czasie zajęcia ceramiczne dla osób w każdym wieku poprowadzi Emilia Skiba, twórczyni pracowni garncarskiej, a na scenie będzie można zobaczyć spektakl dla całych rodzin pt. „Namiot muzyki i opowieści: wędrówki po Bliskim Wschodzie”.

Od godz. 15.00 będzie można nauczyć się ukraińskich tańców, zobaczyć pokaz robotyki, a chwilę później — posłuchać polsko-meksykańskiego zespołu Candela.

Wydarzenie jest finansowane z budżetu Miasta Poznania.

Źródło: poznan.pl