Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

LoTrener Senioralny

To program zajęć ruchowych dla osób, które ukończyły 60 lat, realizowany przez Fundację na rzecz AWF w różnych miejscach na terenie Poznania – wśród nich m.in. gimnastyka, joga, ćwiczenia ruchowe w wodzie, nordic walking czy zajęcia na siłowniach zewnętrznych.

Na większość zajęć obowiązują zapisy, które odbywają się bezpośrednio u instruktorów (edycja wiosenna i jesienna). W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z list rezerwowych z zeszłego roku, następnie osoby, które nie uczestniczyły w zajęciach w poprzednich edycjach, na koniec – osoby, które uczestniczyły w poprzednich edycjach.

W miesiącach letnich Fundacja na rzecz AWF organizuje Spartakiadę Trenera Senioralnego. W ramach zawodów można wziąć udział w licznych konkurencjach, niezależnie od kondycji, świetnie się przy tym bawiąc. Uczestnictwo w Spartakiadzie jest bezpłatne i mogą w niej wziąć udział wszystkie chętne osoby po 55. roku życia – nie tylko uczestnicy zajęć w ramach programu Trener Senioralny.

Informacje na temat programu Trener Senioralny:

Spartakiada Seniorów

Co roku w czerwcu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji mogą zapraszają do udziału w Poznańskiej Spartakiadzie Seniorów. Przez kilka dni zawodniczki i zawodnicy rywalizują ze sobą w wielu dyscyplinach, takich jak: tenis stołowy, warcaby, szachy, bowling, pływanie (styl dowolny, 50 m), lekkoatletyka. Zapisać się można na jedną lub na wszystkie dyscypliny. Uczestnicy podzieleni są na grupy wiekowe i startują w kategoriach żeńskich oraz męskich. Każda osoba za udział w zawodach otrzymuje pamiątkowy dyplom. W Spartakiadzie mogą wziąć udział mieszkańcy Poznania, którzy wdanym roku ukończyli lub ukończą 55 lat. Sportowe zmagania zamyka piknik integracyjny

Szczegółowe informacje: