Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Senioralna Akademia Notarialna – spotkania z notariuszem dla seniorów

31.8.2023
Grafika artykułu: na zdjęciu znajdują się cztery kobiety, siedzą przy stoliku, trzy seniorki są zwrócone przodem do jednej kobiety, która tłumaczy coś, wskazując palcem na kartce.
Fot. Izba Notarialna w Poznaniu

Poznańscy notariusze zapraszają seniorki i seniorów na spotkania dotyczące zabezpieczania swoich interesów. Senioralna Akademia Notarialna to cykl spotkań z notariuszami przybliżających rozwiązania prawne związane z tematami dziedziczenia, opieki nad rodziną czy przekazaniem mieszkania za opiekę. Udział jest bezpłatny.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o godz. 11.00 w Klubie Starówka przy ul. Wielkiej 1 w Poznaniu i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wielu seniorów nie jest w stanie samodzielnie zatroszczyć się o swoje codzienne życiowe sprawy i majątek. Bardzo często problemem są skomplikowane procedury prawne, dlatego ważne są bezpośrednie spotkania z prawnikami. Seniorzy na konkretnych przykładach mogą poznać istniejące rozwiązania prawne, pozwalające zabezpieczyć rodzinę na wypadek śmierci, ale też zadbać o swój własny interes, kiedy odczuwają brak wsparcia najbliższych.

Spotkania z seniorami są także ważne w kontekście szybko zmieniających się przepisów prawnych, także tych związanych z dziedziczeniem. Ostatnie nowelizacje zmieniły krąg spadkobierców i wprowadziły lepszą ochronę dla dzieci dziedziczących długi. W czasie wykładów notariusze poinformują także o innych czynnościach, których można dokonać w kancelarii notarialnej oraz o możliwych konsekwencjach prawnych podejmowanych decyzji.

Dodatkowe informacje:

  • notariusz Maciej Celichowski — rzecznik prasowy Rady Izby Notarialnej w Poznaniu, tel. 601 162 596