Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Siła Amazonek – Scena Robocza w grudniu

01.12.2023
Grafika artykułu: fotografia ukazuje kobietę w marynarce w biało-czarne pasy, z uniesioną ręką. W tle ciemnoczerwone zasłony.
„Nasza Racja”, Scena Robocza, Fot. Maciej Zakrzewski

Obraz współczesnych Amazonek i kabaret z dawnych lat – Scena Robocza zaprasza na swoje spektakle w grudniu. Dostępne są zniżkowe bilety dla seniorów i seniorek w cenie 30 zł.

Harmonogram spektakli:

„Pentezylea. Rekonstrukcja ciała Amazonek”

  • 1-2 grudnia, godz. 19.00,
  • miejsce: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44

Spektakl „Pentezylea. Rekonstrukcja ciała Amazonek” to zwycięski projekt tegorocznej edycji konkursu Nowa Generacja, który w swej idei zakłada zestawienie mitycznej historii tytułowej królowej Amazonek z kondycją Amazonek współczesnych – osób przechodzących rehabilitację po leczeniu raka piersi. Swoją nazwę Amazonki wywodzą od legendarnego plemienia kobiet-wojowniczek, które według mitu pozbawiały się jednej piersi, by móc sprawniej posługiwać się łukiem. Spektakl powstał podczas cyklu warsztatów w wyniku współpracy artystek i osób z doświadczeniem raka piersi.

„Nasza Racja”

  • 7-9 grudnia, godz. 19.00,
  • miejsce: Studio Scena Robocza, ul. Wroniecka 6

Powrót kabaretu, lat 20. XX wieku — to rodzaj rozrywki, który nie tylko bawi, ale także komentuje rzeczywistość. „Nasza Racja” to kolejna próba sięgnięcia do postaci „Pomiędzy”, która chce wytworzyć Nowy System Społeczny. Wytyka różnice, ale szuka niezłomnie wspólnego pola, w którym człowiek ma prawo do szczęścia, bez względu na to, jakie wartości wyznaje. Tworzy Świat wspólny, w którym żyjemy obok siebie, w zdolności obcowania ze swoimi odmiennymi Racjami.

Bilety dla seniorów w cenie 30 zł do nabycia przez stronę bilety24.pl oraz na miejscu przed wydarzeniem.

Szczegóły: