Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spacer przyrodniczy dla seniorów na terenie „Dębina II”

06.7.2023

Grafika artykułu: plakat informacyjny, w centrum zdjęcie zieleni nad stawem, dookoła szczegółowe informacje o wydarzeniu.

Fundacja PETRA Senior zaprasza seniorów i seniorki na edukacyjną przechadzkę po terenie użytku ekologicznego „Dębina II”. Spacer przyrodniczy odbędzie się 13 lipca w godz. 16.00-18.00. 

Organizatorzy chcą pokazać piękno tego terenu oraz zachęcić do obserwacji roślin i zwierząt. Będzie to okazja do obserwacji i nauki rozpoznawania roślin miodo- i nektarodajnych oraz dowiedzenia się, jakie siedliska owadów zapylających znajdują się na użytku ekologicznym „Dębina II”. Uczestnicy przejdą ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną pt. „Cztery pory roku w świecie zapylaczy”. Za pomocą tablic edukacyjnych i obiektów pokazowych przybliży ona spacerowiczom niezwykle zróżnicowany, barwny i pełen ciekawostek świat owadów zapylających.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą skontaktować się z organizatorami pod numerem tel. 724 976 584. Zbiórka na przystanku autobusowym „Piastowska” przy ul. Piastowskiej.

Uwaga!

W przypadku deszczowej pogody organizatorzy zapraszają do siedziby Fundacji (ul. Poznańska 19) na wykład, który rozpocznie się o godz. 16.00.

Szczegóły: