Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spacery z przewodnikiem po Piątkowie

06.4.2023

Grafika artykułu: po lewej stronie zdjęcie wież RTV na Piątkowie, po prawej stronie na żółtym tle biały napis: "Piątkowo wczoraj i dziś, spacer z przewodnikiem", poniżej na białym tle napis: "Inspirujemy, Działamy, Bądźmy aktywni lokalnie", na środku na górze czerwony pięciokąt z logotypem Centrum Inicjatyw Lokalnych.

Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód zaprasza do wspólnych aktywności na świeżym powietrzu. W kwietniu planowane są dwa tematyczne spacery z przewodnikiem po Piątkowie. Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Harmonogram spacerów:

Piątkowo wczoraj i dziś

  • 15 kwietnia, godz. 10.30,
  • zbiórka: przy Szkole Podstawowej Specjalnej nr 112 (ul. Obornicka 314),
  • spacer przebiega przez tereny zachodniej części osiedla Piątkowo.

„Piątkowo wczoraj i dziś” to wycieczka ukazująca historię Piątkowa od czasów dawnych po współczesne. Na trasie spaceru nie zabraknie śladów po dawnej wsi Piątkowo oraz miejsc ważnych dla współczesności tego poznańskiego fyrtla. Podczas wspomnień i rozmów pojawi się także okazja do oceny, czy Piątkowo to dobre miejsce do życia.

Osiedle Jana III Sobieskiego

  • 15 kwietnia, godz. 15.00,
  • zbiórka: przy pętli PST na os. Jana III Sobieskiego,
  • spacer przebiega przez tereny osiedla Piątkowo Północ.

Jaka jest historia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju? Gdzie można dostrzec ślady dawnej wsi Piątkowo? Dlaczego właśnie w tej części Poznania wzniesiono widoczne prawie z każdego punktu osiedla i okolicy wieże RTV? Czy urbaniści zdali egzamin, projektując piątkowskie osiedla? Na te i inne pytania będzie można poznać odpowiedź na spacerze po osiedlu Jana III Sobieskiego.

Uwaga!

Udział w spacerach jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy poprzez formularz internetowy:

Szczegóły: