Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spektakl „Gradyszki N/Ż” w Domu Tramwajarza

15.6.2023

Grafika artykułu: na zdjęciu cztery osoby w starszym wieku siedzące tyłem na ławce bez oparcia, wśród nich znajduje się jedna kobieta, dwóch mężczyzn ma zwróconą twarz w jej stronę, w tle zniszczona kamienica, w lewym górntm rogu na zdjęciu biały napis: "Gradyszki N/Ż".

Fundacja Na Marginesie, Fundacja Pana Gara i Dom Tramwajarza zapraszają na spektakl grupy Wikingowie pt. „Gradyszki N/Ż”, który odbędzie się 19 czerwca. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy.

Bohaterowie dramatu to postacie niedookreślone, siedzące od nie wiadomo jak długiego czasu na przystanku w oczekiwaniu na autobus, który nigdy nie nadjedzie. Tekst nawiązuje trochę do sztuki „Czekając na Godota” Becketta oraz nurtu groteski i absurdu. Forma spektaklu natomiast do komedii muzycznej. Ponieważ członkowie grupy, zarówno starsi, jak i nowi, deklarują, że rzeczywistość wokół nich jest wystarczająco ponura, chcieliby w spektaklu zbliżyć się do formy komediowej, dotknąć tematów w nim poruszanych w sposób lekki, zabawny. Dać zarówno twórcom, jak i widzom możliwość dobrej zabawy, przemycając pod tą formą ważne treści. Na scenie wystąpią członkowie grupy teatralnej Wikingowie oraz goście: Dorota Abbe, Grażyna Gabryelewicz, Zbigniew Krakowski, Marek Kwieciński, Leszek Noster.

Spektakl odbędzie się 19 czerwca o godz. 19.00 w Sali Amarantowej Domu Tramwajarza. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji miejsca można dokonać mailowo, wysyłając wiadomość na adres: fundacjanamarginesie@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Część tekstów wykorzystanych w spektaklu opracowana została podczas warsztatów aktorsko-dramaturgicznych w Ośrodku dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu prowadzonych przez Fundację Na Marginesie w roku 2022.

Sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Szczegóły: