Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spektakl teatralny „Całe życie w dresach”

09.4.2024

Grafika przedstawia zdjęcie kobiety w różowej koszulce. Nad nią biały napis "całe życie w" a dalej różowy "dresie". Na brązowym tle biało-czarny okrąg wokół postaci i tytułu.Wydarzenie z cyklu „Bliżej kultury, bliżej siebie”, organizowanego przez Ratajskie Centrum Kultury.  „Całe życie w dresach” to monodram Justyny Tomczak-Boczko, matki niepełnosprawnego dziecka. 

Ba-Ku teatr powstał w 2009 roku w Poznaniu i jest związany z Fundacją Barak Kultury. Podobnie jak Fundacja, teatr opiera swój światopogląd na różnorodności, jednocząc wiele artystycznych osobowości ze środowisk mniejszościowych. Bohaterami spektakli Ba-Ku są ludzie wymykający się stereotypom i walczący ze swoim wykluczeniem — tak jak Justyna Tomczak-Boczko.

Spektakl „Całe życie w dresach”:

  • 13 kwietnia, godz. 19.00
  • miejsce: Dom Kultury „Orle Gniazdo”, os. Lecha 43
  • wstęp bezpłatny
  • bezpłatne wejściówki do odbioru w DK „Orle Gniazdo”

Próba opowiedzenia o doświadczeniu bycia matką Jeremiego. Justyna Tomczak-Boczko, opiekę nad synem traktuje jako sztukę życia, w której poczucie humoru jest niezbędne. Bo jej życie nie jest ani tak smutne, ani tak przerażające, jak by się mogło wydawać. Być może dlatego, czasem słyszy od znajomych, że nie wygląda na matkę niepełnosprawnego dziecka. Podczas spektaklu, grając samą siebie, opowiada o swoim życiu z dużym dystansem i zaskakującą dawką czarnego humoru.

Szczegóły: