Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Grafika artykułu: plakat informacyjny, na dole zdjęcie grupy seniorek i seniorów rozmawiających ze sobą, jedna seniorka trzyma w rękach laptopa, nad zdjęciem, w ramce szczegółowe informacje dotyczące spotkania pt. "Seniorze, chroń swoje mienie".Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Poznaniu i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zapraszają seniorów i seniorki na spotkanie dotyczące bezpieczeństwa osobistego, które odbędzie się w ramach kampanii „Seniorze, chroń swoje mienie”.

Tematem spotkania będą oszustwa popełniane na szkodę seniorów, czyli włamania i kradzieże, oraz oszustwa finansowe podczas zawierania umów w Internecie i na pokazach.

Uczestnicy spotkania otrzymają również przygotowany przez Inspekcję Handlową i policję materiał informacyjny. W ulotce seniorzy znajdą informacje, które mają zachęcić do zachowania ostrożności podczas zakupów, oraz rady na temat tego, co można zrobić, aby zrezygnować z zawartej umowy.

Spotkanie odbędzie 23 października (poniedziałek) o godz. 12.00 w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 (wejście od strony podwórza). Udział jest bezpłatny.

Szczegóły: