Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Spotkanie z prof. Markiem Hendrykowskim wokół książki „Wiwat! Saga Wielkopolska”

08.3.2024

Okładka Książki Marka Hendrykowskiego pt. "Wiwat, saga wielkopolska. Granatowe tło, na nim złoty tytuł książki, na środku czarno-białe zdjęcie prezentujące Collegium Minus. Biblioteka Raczyńskich zaprasza na spotkanie z prof. Markiem Hendrykowskim, który opowie o wydarzeniach w Wielkopolsce na przestrzeni lat 1870-1920. 

„Wiwat! Saga wielkopolska” to opowieść o dziejach Wielkopolski lat 1870-1920. Barwne ludzkie losy, galeria przeróżnych – znanych i mało znanych – postaci przedstawionych ze znawstwem historycznych realiów.

Spotkanie z Markiem Hendrykowskim:

  • 13 marca, godz. 18.00
  • miejsce: Biblioteka Raczyńskich, sala 5
  • wstęp wolny

Akcja toczy się w wielu miejscach. Nie tylko krąży po ówczesnym Poznaniu, ale także przenosi się do Paryża, Berlina, Gniezna, Śmigla, Wolsztyna, Turwi, Zakopanego, Warszawy, na pola bitewne Prus Wschodnich, Francji i Flandrii, na Kresy, a nawet do Nowego Jorku i Teksasu.
Marek Hendrykowski wskrzesza pamięć o dniach minionych, opisując niezmiernie ważny, a mało znany okres z dziejów Wielkopolski obfitujący w dramatyczne wydarzenia i doniosłe przemiany. Umożliwia wgląd w czas, który w sposób wyraźny i trwały zaznaczył się w dziejach Poznania i regionu, kształtując dzisiejszy ich obraz i rzutując na genius loci oraz szczególny charakter tej części Polski.

Szczegóły: