Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu
O Centrum

Startuje Zimowe Miasteczko na placu Wolności

12.1.2023

Grafika artykułu: W centrum, na białym polu niebieski napis: "Zimowe miasteczko. Plac Wolności 6.01-26.02". Wokół napisu niebieskie, świąteczne wzory.Lodowisko, grzane wino, darmowe lekcje jazdy na łyżwach — to niektóre atrakcje, jakie czekają na poznaniaków już od 6 stycznia na pl. Wolności. Wszystko to w ramach Zimowego Miasteczka, które będzie czynne aż do 26 lutego.

Zima w sercu miasta zapowiada się aktywnie, klimatycznie i smacznie. Nie zabraknie grzanego wina, pysznego kakao, a także kulinarnych smakołyków i słodkości.

Przez 7 dni w tygodniu amatorzy łyżwiarstwa będą mogli skorzystać z lodowiska. Będzie ono czynne od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 11.00-21.00, z kolei w piątki i soboty od godz. 11.00 do 22.00. Dwugodzinny bilet normalny kosztuje 25 zł, a ulgowy 20 zł. Organizatorzy przewidzieli jednak wiele promocji.

W poniedziałki w godz. 11.00-12.00 dzieci będą mogły poślizgać się za darmo. Dodatkowo tego dnia bilety normalne i ulgowe będą tańsze o 5 zł. W czwartki zaś studenci mogą nabyć wejściówkę w cenie biletu ulgowego (20 zł). Przewidziano także zniżki dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej oraz dla seniorów powyżej 65. roku życia (bilet senioralny w cenie biletu ulgowego).

Dla początkujących łyżwiarzy przygotowano ofertę darmowych lekcji. Zajęcia odbędą się w każdą środę o godz. 19.00 (obowiązują wejściówki na lodowisko).

Ponadto organizatorzy zaplanowali bogaty program kulturalny, który rozpocznie się w niedzielę, 8 stycznia oficjalnym otwarciem Zimowego Miasteczka, które zwieńczy show na lodzie.

Najmłodsi — co sobotę (od 14 stycznia) – o godz. 14.00 będą mogli zobaczyć spektakle, a w niedziele wziąć udział w spotkaniu z Elzą z filmu „Kraina lodu” na lodowisku.

W czwartki z kolei o godz. 19.00 organizatorzy zapraszają na Ice Party na lodzie.

Więcej szczegółów dotyczących programu można znaleźć na Facebooku oraz Instagramie.

Źródło: poznan.pl